خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10554
۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۲۲:۲۸

کارخانه گاز اکسیژن هیرمند به‌خاطر بیماران کرونایی شروع به کار کرد/ سنگ اندازی در مسیر کسب مجوز طبی ادامه دارد (ویدئو)

کارخانه گاز اکسیژن هیرمند به‌خاطر بیماران کرونایی شروع به کار کرد/ سنگ اندازی در مسیر کسب مجوز طبی ادامه دارد (ویدئو)
عبدالعزیز رودینی مدیر عامل کارخانه گاز اکسیژن شهرک صنعتی شهرستان هیرمند گفت: بدلیل عدم استقبال و حمایت از اکسیژن تولیدی این کارخانه در شهرستان زابل کارخانه 2 ماه است تعطیل شده و حالا به‌خاطر بیماری کرونا و نیاز شدید مردم منطقه‌ به اکسیژن بنا بر وظیفه انسانی و دعوت دلسوزان جامعه، دوباره کارخانه را روشن و راه اندازی کردیم.

به گزارش اس.بی پرس، کارخانه تولید گاز اکسیژن هیرمند در سال 1392 با اعتبار 850 میلیون تومان تاسیس و از سال 93 به تولید رسید اما حالا با موانعی مواجه شده است.

 

عبدالعزیز رودینی مدیر عامل کارخانه گاز اکسیژن شهرک صنعتی شهرستان هیرمند در گفتگو با خبرنگار اس.بی پرس گفت: بدلیل عدم استقبال و حمایت از اکسیژن تولیدی این کارخانه در شهرستان زابل کارخانه 2 ماه است تعطیل شده و حالا به‌خاطر بیماری کرونا و نیاز شدید مردم منطقه‌ به اکسیژن بنا بر وظیفه انسانی و دعوت دلسوزان جامعه، دوباره کارخانه را روشن و راه اندازی کردیم.

 

وی تصریح کرد: برخی حاضرند اکسیژن بی‌کیفیت را از سایر شهرها با قیمت بالاتر تهیه کنند اما از تولیدکننده بومی خود حمایت نکنند.


رودینی گفت: با وجود این‌که هفت سال است  اکسیژن منطقه را تامین می‌کنم اما به دلیل این‌که این‌جا روابط بر ضوابط برتری دارد حالا می‌گویند اکسیژن این کارخانه مناسب نیست و باعث تعطیلی کارخانه شدند.

 

 رودینی درباره عدم همکاری بعضی ادارت پس از سه سال در صدور مجوز گاز طبی گلایه ها داشت و گفت: کیفیت اکسیژن تولیدی این کارخانه طبق آزمایش های انجام شده توسط اداره استاندارد به مراتب بهتر از اکسیژن وارداتی از سایر شهرها و استان‌های دیگر می‌باشد اما چندین سال مراجعه‌ی ما برای تغییر مجوز از صنعتی به طبی همواره با سنگ‌اندازی مواجه شده و به نتیجه نمی‌رسد.

 

مدیر عامل کارخانه گاز اکسیژن شهرک صنعتی هیرمند در پایان گفت: این کارخانه ظرفیت تولید ۴۵۰ کپسول ۴۰ لیتری در ۲۴ ساعت را دارد و با پنج نفر نیروی انسانی قادر به تامین اکسیژن کل استان می‌باشد.

 

گزارش از فاطمه شیرزایی

 


منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha