خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10557
۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۰۸:۵۲
مدیرعامل آبفا:

۱۰۳ هزار روستای سیستان و بلوچستان از آب شرب پایدار بهره مند شدند

۱۰۳ هزار روستای سیستان و بلوچستان از آب شرب پایدار بهره مند شدند
قاسمی گفت: از ابتدای سال گذشته ۳۵۳ روستای سیستان و بلوچستان با جمعیتی بالغ بر ۱۰۳ هزار نفر از نعمت آب شرب پایدار بهره مند شدند.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا قاسمی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان، گفت: ۴۵ روستای فاقد آب با جمعیت بیش‌از ۱۲ هزار نفر از ابتدای سالجاری تاکنون در این استان آبرسانی شدند.

 

علیرضا قاسمی  اظهارداشت: همچنین پارسال۹۱ هزار نفر در ۳۰۸ روستا در سیستان و بلوچستان به شبکه آب پایدار متصل شدند و با اجرای یک‌هزار و ۳۰۰ متر لوله گذاری تنش آبی تعدادی از روستای شهرستان نیمروز نیز مرتفع شده است.

 

وی با بیان اینکه در حوزه مرکز و جنوب سیستان و بلوچستان با تعویض یا ارتقای سیستم پمپاژ مشکل آب آشامیدنی تعدادی از روستاهای دچار تنش آبی رفع شد، افزود: ۲۳ روستای شهرستان دشتیاری نیز به شبکه آب بهداشتی متصل شده و امیدواریم در آینده نزدیک با وارد مدار شدن ۲ روستای باقی‌مانده، مجتمع ۲۵ روستایی دلگان‌ها تکمیل شود که با اتصال به خط انتقال زیرمجموعه مخزن صفرزهی از مجتمع تلنگ، آب آشامیدنی برای مجتمع فراهم خواهد شد.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان، حفر و تجهیز چاه جدید را از دیگر اقدامات آبفا برای شهر و روستاهایی که منابع آبی آن به دلیل کاهش نزولات آسمانی خشک شده برای گذر از تابستان امسال عنوان کرد و گفت: ۲۸ قرارداد اجرایی به منظور آبرسانی به شهرها و روستاهای استان انعقاد و ۳۳ مناقصه برای تأمین لوله، لوله گذاری و حفر چاه از ابتدای سال برگزار شده است.

 

وی با اشاره به برنامه‌های این شرکت برای آبرسانی به روستاها در سالجاری افزود: بر اساس اعتبارات برنامه‌ریزی شده که ۲۰۵ روستا با جمعیت ۵۳ هزار نفر از آب آشامیدنی پایدار برخوردار شوند.

 

قاسمی بیان کرد: در صورت تحقق شاخص بهره‌مندی از آب آشامیدنی روستایی سیستان و بلوچستان از ۷۰.۵ درصد کنونی به ۷۴ درصد ارتقا می‌یابد که جهت تحقق این هدف اعتبار مورد نیاز ۲ هزار و ۴۴۵ برآورد شده است.

 

 

انتهای پیام/

نظرات شما

capcha