خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10558
۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۰۸:۵۷

نمکی: تعداد بیماران بدحال کرونا در خارج از مراکز بهداشتی را بررسی می‌کنم

نمکی: تعداد بیماران بدحال کرونا در خارج از مراکز بهداشتی را بررسی می‌کنم
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تعداد بیماران بدحال کرونا در خارج از مراکز بهداشتی سیستان و بلوچستان را بررسی و تیم و هیاتی را مامور رسیدگی به مرگ و میر بیماران کرونایی در خارج از آمار حوزه بهداشت و درمان می‌کنیم تا این موضوع هم تعیین تکلیف شود.

به گزارش اس.بی پرس، شب گذشته  با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  جلسه بررسی مشکلات زیرساخت های درمانی جنوب استان سیستان و بلوچستان در فرمانداری چابهار برگزار شد.

 

سعید نمکی در این جلسه اظهار داشت: برای مردم سیستان و بلوچستان هر چه در توان داشتم دریغ نکردم چون مردم اینجا را دوست دارم و بر حل مشکلات آنها مصمم و جدی هستم. ساخت مراکز درمان بستر، تقویت زیرساختهای بهداشتی درمانی، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، تجهیز مراکز بهداشتی را در دستور کار قرار داده و  انجام می‌دهم.

 

وی در بحث خانه‌های بهداشت گفت: هر چه نیاز است خانه بهداشت در منطقه بلوچستان ساخته شود چون در هفته آینده اعتبار آن ابلاغ خواهد شد. 

 

وی در خصوص بیمارستان رها شده چابهار هم بیان داشت: بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی چابهار در هفته آینده تعیین تکلیف می‌شود تا مردم محروم این دیار از آن استفاده کنند.

 

وزیر بهداشت همچنین تصریح کرد: تامین اورژانس هوایی چابهار نیز در هفته آینده با حضور کولیوند مسوول مستقیم این بخش به طور ویژه رسیدگی می‌شود.

 

وی ادامه داد: بیمارستان نیروی دریایی کُنارک نیز تجهیز و طی ۱۰ روز امکانات مورد نیاز آن تحویل دیده می‌شود. البته از ۲ روز آینده می‌توانیم روند تجهیز این بیمارستان را آغاز کنیم.

 

نمکی ادامه داد: پزشک و نیروی متخصص برای این استان در نظر گرفته شده و اگر نیاز باشد از نیروهای شرکتی هم استفاده می‌شود و نباید کسی در این منطقه برای انجام آزمایش معطل بماند.

 

 

سهمیه داروی چابهار را از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جدا می‌کنم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: برای ماندگاری طبیب و پزشک در مناطق مختلف تلاش می‌کنیم و باید زیرساخت‌های رفاهی فراهم شود تا خانواده پزشک بتواند از آن استفاده کند. 

 

وزیر بهداشت گفت: تعداد بیماران بدحال کرونا در خارج مراکز بهداشتی را نیز بررسی و تیم و هیاتی را مامور رسیدگی به مرگ و میر بیماران کرونایی در خارج از آمار حوزه بهداشت و درمان می‌کنیم تا این موضوع هم تعیین تکلیف شود.

 

نمکی همچنین به این موضوع اشاره کرد: سهمیه داروی چابهار را از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جدا و به ایرانشهر واگذار می‌کنم تا بهتر مدیریت شود.

 

وی با بیان اینکه چابهار جایگاه ویژه‌ای در کشور و منطقه دارد بیان داشت: باید حوزه سلامت این منطقه ویژه دیده شود تا علاوه بر حل مشکلات مردم به جذب توریسم درمانی تلاش کنیم.

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha