خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10578
۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۶:۲۱
مدیرعامل آب و فاضلاب سیستان وبلوچستان:

۱۷ روستای هیرمند با کمک ارتش از تنش آبی خارج می‌شود

۱۷ روستای هیرمند با کمک ارتش از تنش آبی خارج می‌شود
گروه استان‌ها-مدیرعامل آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: ارتش و آبفا سیستان و بلوچستان در تفاهم‌نامه‌ای شبکه آبرسانی ۱۷ روستای هیرمند را نوسازی و توسعه می‌دهند.

به گزارش اس.بی پرس: علیرضا قاسمی اظهار داشت: در راستای تفاهم‌نامه‌ای که میان ارتش، استانداری و شرکت آب و فاضلاب استان منعقد شده؛ عملیات اصلاح و توسعه خطوط فرعی و شبکه‌های توزیع آب شرب در 17 روستای دچار تنش آبی به طول 90 کیلومتر آغاز شده است.

 

وی افزود: این روستاها به واسطه قدمت بالا، فرسودگی شبکه و سایز بسیار پایین لوله‌ها در تنش آبی بودند که در فصل گرم سال با بالا رفتن مصارف دچار قطعی‌های مکرر و افت فشاد بودیم که به منظور رفع این مشکل با مشارکت ارتش عملیات تعویض و استانداردسازی شبکه آب روستاها انجام می‌شود.

 

مدیرعامل آب و فاضلاب سیستان  وبلوچستان تصریح کرد: آبرسانی به کل محدوده سیستان شامل شهرستان‌های زهک، زابل، هیرمند، هامون و نیمروز در قالب پروژه آبرسانی به سیستان در دهه هفتاد به‌بهره‌برداری رسیده است و منطقه سیستان برخلاف بلوچستان به شکل گسترده‌ای به شبکه آب متصل است و کمتر روستایی در آن است که شبکه آب نداشته باشد.

 

به گزارش اس.بی پرس؛ امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی هم پیشتر گفته بود: همانطور که رهبر معظم انقلاب سیستان را تنگه احد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواند ما به اذن رهبر به تنگه احد واقع شدیم و می‌خواهیم از این تنگه مراقبت و به مردم شریف اینجا امداد رسانی کنیم.

 

وی افزود: در منطقه سیستان علاوه بر بحران کرونا، بحران آب به طور جدی وجود دارد که با همراهی آبفای سیستان و بلوچستان علاوه بر آبرسانی به وسیله تانکرهای نیروی زمینی، کار زیر بنایی و اساسی در خصوص لوله گذاری دائم در حال انجام است.

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha