خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10582
۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۶:۵۹
رئیس اداره هواشناسی دریایی چابهار؛

چابهار امروز پرباران‌ترین شهر ایران بود

چابهار امروز پرباران‌ترین شهر ایران بود
رئیس اداره هواشناسی دریایی چابهار گفت: بامداد امروز در نتیجه فعالیت مونسون هند در چابهار ۳۴.۵ میلی‌متر بارش باران ثبت شد که ۳۳ میلی متر آن در کمتر از ۲ ساعت بود، بنابراین از بامداد امروز تاکنون چابهار پربارش‌ترین شهر ایران به شمار می‌رود.

به گزارش اس.بی پرس، محمدرضا سالاری فنودی روز پنجشنبه اظهار داشت: امروز باد در ساحل چابهار ۱۵ متر برثانیه حدود ۶۰ کیلومتر برساعت و طبق اعلام فرودگاه کنارک، سرعت باد ۲۰متر برثانیه حدود ۸۰ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است.

 

وی با اشاره به اینکه چابهار پر باران‌ترین شهر ایران در شبانه روز گذشته با ۳۳ میلی متر بارش در ۲ ساعت بوده است، خاطرنشان کرد: بامداد امروز در نتیجه فعالیت مونسون هند در چابهار ۳۴.۵ میلی متر بارش باران ثبت شد که ۳۳ میلی متر آن در کمتر از ۲ ساعت بود.

 

او با اشاره به اینکه این موثرترین بارش چابهار در بیش از یک سال اخیر است، افزود: چابهار در حدود یک سال اخیر یکی از خشک ترین سال‌های خود در حدود ۵۰ سال اخیر را تجربه کرده است به طوری که تمامی بارش‌های آن در این مدت به هفت میلی متر نیز نمی‌رسد.

 

رئیس اداره هواشناسی دریایی چابهار ادامه داد: علاوه بر چابهار از ایستگاه های «کهیر» کنارک ۲۲، «نگور» دشتاری ۲۱، «تیس» چابهار ۱۶، «باهوکلات» دشتیاری ۱۳، «پلان» چابهار ۱۲، «سور کمب» کنارک ۸، «عورکی» چابهار ۱۰، و شهر کنارک ۶.۵ میلی متر بارش گزارش شده است.

 

سالاری فنودی اضافه کرد: این بارش‌ها در برخی مناطق مانند شهر چابهار منجر به آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن برخی مسیل‌ها شد.

 

وی گفت: علاوه بر بارندگی، وزش تندبادهای موقتی منجر به بروز خسارت‌ها نیز شده است و همچنین تا فردا عصر احتمال رخداد بارش‌ها بخصوص ارتفاعات باشدت بیشتر وجود دارد و سواحل شاهد رگبار بارش خواهند بود.

 

وی ادامه داد: با بررسی نقشه های متغیر، تا ساعاتی دیگر در صورت صدورِ هشداریه قرمز اطلاع رسانی خواهد شد.

رئیس اداره هواشناسی دریایی چابهار گفت: در ساعات آینده نیز احتمال جاری شدن موقتی رواناب  در مسیل ها، معابر و بالاآمدن ناگهانی سطح آب رودخانه های فصلی، برخورد صاعقه وجود دارد.

 

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha