خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 106
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۱۸:۴۱
در گردهمایی سران طوایف استان مطرح شد:

امام جمعه زاهدان: عقب‌ماندگی فرهنگی، اقتصادی و صنعتی استان زیبنده مردم سیستان و بلوچستان نیست

امام جمعه زاهدان: عقب‌ماندگی فرهنگی، اقتصادی و صنعتی استان زیبنده مردم سیستان و بلوچستان نیست
نماینده ولی‌فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان تأکید کرد: در استان ما آن چیز که بسیار مهم است عقب‌ماندگی فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، صنعتی و ... است که علیرغم ویژگی‌ها و استعدادهای خاص مردمان این استان است و این زیبنده و درخور شأن مردم ما نیست.

آیت‌الله محامی نماینده ولی‌فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در بیست و نهمین گردهمایی سران، معتمدین و ریش‌سفیدان قبایل و طوایف استان ضمن خیر مقدم بابت حضور مهمانان اظهار داشت: این اولین فرصتی است که توفیق حضور در جمع شما عزیزان را دارم و خداوند را از این بابت شاکر هستم. موقعیت کنونی استان دارای ویژگی‌های خاص و مهمی است که باید به صورت ویژه بررسی شود.


آیت الله محامی تأکید کرد: ما اکنون در چهل سالگی انقلاب اسلامی هستیم و به حمدالله در این ۴۰ سال همیشه رو به رشد حرکت کرده و توانستیم در مقابل برنامه های دشمنان بایستیم. همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند آرایش جنگی دشمن در مقابل ماست که این آرایش در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ... است و آن ها همواره به دنبال ضربه زدن به کشور ما هستند.


وی افزود: پیشرفت های کشور ما در عرصه های مختلف مانند نظامی، سیاسی، فرهنگی، نفوذ منطقه ای و ... که میسر شده است بابت همراهی با دین خدا و پیروی از اسلام است.


آیت الله محامی خطاب به حاضران در جلسه گفت: شما عزیزان بزرگ و معتمد استان می توانید در مسائل مختلف استان نقش ایفا کنید و در پیشرفت استان سهم بسزایی دارید.


وی افزود: شما همانگونه که می توانید نقش ایفا کنید به همان میزان در قبال مردم، استان و کشور مسئولیت دارید؛ شما نسبت به رشد فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و معیشت مردم مسئولید و این را هم بدانید که هرکس نسبت به جایگاه و سطح تاثیر خود مسئولیت بیشتری دارد.


نماینده ولی‌فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان تأکید کرد: ما باید برای رشد همه جانبه، متناسب و متوازن استان تلاش کنیم و همه در برابر این ماموریت مهم مسئولیم و همه باید دست به دست هم و با شناخت اولویت ها برای رشد و پیشرفت استان تلاش کنیم. برای این رشد همه جانبه باید نسبت به مراکز آموزشی خود سرمایه گذاری و نسبت به تحصیل فرزندانمان برنامه ریزی درستی انجام دهیم.


آیت الله محامی در ادامه گفت: همه ما باید تلاش کنیم خود و هرکس را که می توانیم برای سرمایه گذاری برای رشد مراکز علمی به صحنه بیاوریم. باید در راستای رشد اقتصادی و عمرانی استان تلاش کنیم و نسبت به دغدغه مند کردن سرمایه گذاران استانی اقدام کنیم.


وی افزود: در استان ظرفیت و سرمایه های فراوانی است که اگر بتوانیم این ها را درست مدیریت کنیم به سمت پیشرفت حرکت خواهیم کرد و این مسائل همت همه جانبه را می طلبد. ما باید در راستای رشد فرهنگی، اجتماعی و سیاسی استان تلاش کنیم و این مسائل بسیار عمیق و البته تاثیر گذار است.


وی در ادامه با بر شمردن مراحل پیشرفت استان افزود: برای رسیدن به پیشرفت و توسعه پایدار دوازده مسئله پیش بینی شده است که بسیار مهم است.


مسئله اول تامین امنیت پایدار و جلوگیری از شرارت و فتنه گری در استان است که پیش نیاز اول رشد به حساب می آید و همه ما باید دست در دست هم برای آن تلاش کنیم.


مسئله دوم اتحاد، انسجام، اعتماد متقابل و تعامل سازنده بین مردم و مسئولان است که پیش نیازی دیگر برای سازندگی و پیشرفت استان است.


مسئله سوم سعه صدر، نگاه باز و فراتر از نگاه های قومی قبیله و توجه به نگاه دینی، منطقه ای و کشوری است.


مسئله چهارم تلاش برای استفاده از همه استعدادها و توانمندی های داخلی در کنار جذب سرمایه های خارجی است.


مسئله پنجم مشارکت عمومی و مردمی به خصوص نسل جوان است که همواره مورد تایید مقام معظم رهبری هم هست که در این راه مسئولین باید مسیر را برای حضور جوانان باز کنند.


مسئله ششم گسترش فرهنگ قانون مداری و پرهیز از دور زدن قانون است که بسیار مهم است و همه ما باید یاد بگیریم از قانون تبعیت کنیم.


مسئله هفتم تلاش برای احقاق حقوق مردم و تامین حقوق عمومی در همه جا با هر قوم و مذهب که باشد است.


مسئله هشتم گره نزدن مشکلات استان به دیگر نقاط کشور و توجه به مشکلات استان و بیان مطالبات درست مردمی است و ما باید مشکلات استان را در خود استان حل کنیم. همه ما باید نسبت به مطالبات استانی تمرکز کرده و در مرحله بعد به مشکلات کشوری بپردازیم.


مسئله نهم حضور فعال و پرشور در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی استان با فراق بال و توجه ویژه به پیشرفت استان بدون نگاه به مسائل قومی و مذهبی است.


مسئله دهم تلاش برای تربیت نسل جوان، فرهیخته، توانمند، مدیر و امیدوار و اهل خدمت به مردم در تراز انقلاب اسلامی است که بتواند ضعف مدیریت را در استان جبران کند. ما اگر انسان توانند انقلابی تربیت کنیم دیگر کمبود مدیر در استان نخواهیم داشت.


مسئله یازدهم تلاش برای ارتباط با قبایل و طوایف کشورهای همسایه در راستای بهره گیری از ظرفیت های این کشورها و کاهش آسیب های موجود از جانب آن ها است.


مسئله دوازدهم تلاش برای جلوگیری از تفکرات نفوذی و افراطی در استان که دست ساخته استکبار جهانی است و در کشورهای همسایه موجود است و ما باید در مقابل نفوذ آن ها بایستیم.


انتهای پیام/#

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha