خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10616
۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۶:۵۶

تعداد کل موارد مثبت کرونا در سیستان و بلوچستان به 80 هزار و 34 نفر رسید

تعداد کل موارد مثبت کرونا در سیستان و بلوچستان به 80 هزار و 34 نفر رسید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در 24 ساعت منتهی به امروز یکشنبه 27 تیر ماه 1400 در سطح استان سیستان و بلوچستان 1 هزار و 221 مورد مثبت جدید آزمایشگاهی شناسایی شده و بدین ترتیب تعداد کل موارد مثبت کرونا در استان به 80 هزار و 34 نفر رسید.

به گزارش اس.بی پرس، سید محمد هاشمی شهری  امروز با بیان اینکه بهبود یافتگان کرونا و افرادی که واکسن تزریق نموده اند ایمن نیستند گفت: این افراد بایستی شیوه زندگی سالم را در پیش بگیرند و همچنان دستورالعمل های بهداشتی شامل استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی را مدنظر خود قرار دهند

 

وی ادامه داد: خوشبختانه واکسیناسیون گروه های سنی بالای 50 سال در سیستان و بلوچستان با سرعت بالایی در حال انجام است، امیدواریم با واکسینه شدن گروه های هدف و رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم بتوانیم ایمنی را در جامعه بوجود آوریم.

 

به گفته دکتر هاشمی بهترین واکسن در دسترس ترین واکسن است، مردم به هیچ عنوان به شایعات در فضای مجازی توجه نداشته باشند و در صورتی که واجد شرایط تزریق واکسن هستند حتما به مراکز واکسیناسیون در سطح استان که اعلام شده است مراجعه نمایند.
 

وی در خصوص آخرین وضعیت کرونا در استان نیز گفت: در 24 ساعت منتهی به امروز یکشنبه 27 تیر ماه 1400 در سطح استان سیستان و بلوچستان 1 هزار و 221 مورد مثبت جدید آزمایشگاهی شناسایی شده است و بدین ترتیب تعداد کل موارد مثبت کرونا در استان به 80 هزار و 34 نفر رسید.
 

هاشمی افزود: در حال حاضر 875 بیمار با مشکلات حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری می باشند که از این تعداد 454 نفر بر اساس آزمایشات دقیق آزمایشگاهی به کرونا مبتلا می باشند.
 

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی با فوت 18 بیمار دیگر در شبانه روز گذشته تعداد کل موارد فوت ناشی از کرونا در استان نیز به 1 هزار 996 نفر رسید.

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha