خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10619
۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۹:۲۵

ویدئو: بیمارستانی دکوری در شهرستان هیرمند / جان مردم بازیچه کم‌کاری مسئولان شده است

ویدئو: بیمارستانی دکوری در شهرستان هیرمند / جان مردم بازیچه کم‌کاری مسئولان شده است
بیمارستان شهدای هیرمند در حالی بیش از 5 سال است افتتاح شده است که مردم همچنان از نبود متخصص و کادر درمان گلایه داشته و برای کوچکترین مشکل بهداشتی و درمانی مجبور به پیمایش بیش از 40 کیلومتر راه هستند تا به بیمارستان زابل برسند و در این بین چه جان‌هایی که در راه از دست رفت و به زابل نرسید...

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، مردم در ارتباط مکرر با سرویس صدای مردم این پایگاه خبری از نبود کادر درمان و امکانات لازم در بیمارستان هیرمند گلایه داشته و درخواست پیگیری مسئله را داشتند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر به هیرمند مراجعه کردیم تا از نزدیک شاهد ماجرا باشیم.

 

عده ایی از اهالی شهرستان هیرمند در گفتگو با خبرنگار ما می‌گفتند: سال‌هاست ما برای هر مشکلی به این بیمارستان مراجعه می‌کنیم یا دکتر مورد نظر حاضر نیست و یا امکانات کافی ندارند و مارا به زابل ارجاع می‌دهند.

 

باتوجه به بعد مسافت بین زابل و هیرمند، بسیاری از مردم به دلیل نداشتن درآمد کافی و وسیله‌ی ایاب و ذهاب از این نبودن‌ها ناراضی‌اند و بسیاری از افراد به بیمارستان زابل نرسیده و در مسیر جان خود را از دست می‌‌دهند.

 

گفتنیست روز گذشته، دهمرده نماینده مردم سیستان از مصوبه‌ایی در جلسه با وزیر بهداشت خبرداد و گفت: مصوب شده است در شهرستان‌های هامون، هیرمند و زهک، بیمارستان‌ها با تجهیزات کامل و با حضور متخصصین فعال  گردند.

 

گزارش از فاطمه شیرزایی و مرتضی علیدادی

 


منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha