خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10627
۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۷:۱۳

سقف تسهیلات مسکن شهری در سیستان و بلوچستان ۲۵۰میلیون تومان شد

سقف تسهیلات مسکن شهری در سیستان و بلوچستان ۲۵۰میلیون تومان شد
معاون امور مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن در نقاط شهری این استان تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان و نقاط روستایی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان همزمان با سراسر کشور خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، ابوالفضل مهدیار معاون امور مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان، با بیان اینکه در شورای پول و اعتبار و در راستای قانون بودجه سال ۱۴۰۰ مصوب شد اظهارداشت: نرخ سود تسهیلات مذکور ۱۸ درصد و باز پرداخت ۲۰ ساله است.

 

وی افزایش قیمت مسکن و کاهش توان مالی شهروندان بویژه اقشار متوسط و دهک‌های پایین را یکی از دغدغه‌ها در جامعه عنوان کرد و افز ود: به موجب این مصوبه افراد متقاضی سایر طرح‌های وزارت راه و شهرسازی نظیر طرح اقدام ملی مسکن در سیستان و بلوچستان نیز می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

 

معاون امور مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: رونق بازار مسکن، خانه‌دار شدن اقشار مختلف بویژه دهک‌های متوسط و پایین و افزایش مشارکت انبوه سازان در طرح‌های عمرانی از مهمترین اهداف اجرای طرح‌های مختلف مسکن در استان است.

 

وی خاطرنشان کرد: در این میان اعطای تسهیلات با باز پرداخت بلندمدت می‌تواند نقش موثری در تحقق اهداف حوزه مسکن در سیستان و بلوچستان ایفا می‌کند.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha