خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10631
۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۷:۵۶

قطعی برق صف‌های طویل در تنها جایگاه سوخت قصرقند را شکل داد

قطعی برق صف‌های طویل در تنها جایگاه سوخت قصرقند را شکل داد
قطعی برق موجب تشکیل صف‌های طویل در تنها جایگاه سوخت قصرقند شده است؛ اداره برق می‌گوید: دو دکل اصلی برق در روز‌های گذشته به خاطر طوفان سقوط کرده است.

به گزارش اس.بی پرس، مردم شهرستان قصرقند خواستار پیگیری موضوع اختلال در سوختگیری در تنها جایگاه سوخت این شهرستان به‌خاطر قطعی‌های مکرر برق شدند.

 

مردم می‌گویند، ساعت‌ها در صف‌های طویل منتظر می‌مانند و هنوز نتوانستند سوختگیری کنند. به گفته مردم شهرستان ۶۱ هزار نفری قصرقند در مرکز منطقه بلوچستان، تنها یک جایگاه سوخت دارد و کل مردم شهرستان مجبورند از همان فقط استفاده کنند.

 

۲۶تیرماه وزارت نیرو اعلام کرد، دو دکل شبکه انتقال در ۵۰ کیلومتری شهر چابهار بر اثر طوفان شدید سقوط کرد و موجب قطع برق خارج از برنامه در منطقه نیکشهر و قصرقند شد.

 

مدیر اداره برق قصرقند می‌گوید: بارندگی‌های اخیر موجب سقوط دو دکل که برق را برای نیکشهر و قصرقند تامین می‌کرد شد و باعث بروز قطعی‌های بدون برنامه در قصرقند شده است.

 

مهدی غیبی می‌افزاید: با توجه به سقوط دو دکل برق خط دویست و سی کیلوولت چابهار به نیکشهر بر اثر باد و باران، ۲ خط ۶۳ کیلوولت پست جکیگور که تغذیه کننده برق شهرستان قصرقند بود به ناچار مقداری از بار خود را به خط انتقال برق نیکشهر داده است وبا توجه به افزایش مصرف انرژی و بار ایجاد شده بر شبکه، کابل‌های انتقال برق دچار سوختگی و پارگی شدند.

 

وی تصریح کرد: درحال رفع مشکل با نصب دکل‌های اضطراری و انتقال و توزیع بار هستیم و نیاز است مردم حتما مصرف خود را بهینه کنند تا زمان تکمیل عملیات اختلال در برقرسانی به وجود نیاید.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha