خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10643
۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۲:۳۲
در خطبه های نماز عید قربان مطرح شد:

آقای روحانی کشور را رها کرده است/مشکل بی آبی سیستان و بلوچستان از بی تدبیری دولت است

آقای روحانی کشور را رها کرده است/مشکل بی آبی سیستان و بلوچستان از بی تدبیری دولت است
امام جمعه زهک در خصوص موضوع آب شرب منطقه سیستان گفت: اگر دولت در این چند سال موضوع انتقال آب از دریای عمان و آب ژرف را پیگیری می‌کرد امروز این همه مشکل آب در منطقه نبود.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، نماز عید قربان به امامت حجت الاسلام والمسلمین پوراندخت امام جمعه زهک اقامه گردید.

 

امام جمعه زهک ضمن تبریک عید قربان از مردم خواست نکات و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند تا هرچه سریعتر  این ویروس منحوس ریشه کن و نابود شود افزود :متاسفانه مردم ما در برخی شهرهای استان با کمبود امکانات از جمله، کپسول اکسیژن مواجه اند.

 

 

مجید پوراندخت با اشاره به سفر وزیر بهداشت به استان گفت: بددهنی، بی حرمتی، از هیچ شخصی پذیرفته نیست چه رسد به وزیر یک کشور. واقعا متاثر شدیم از برخورد وزیر بهداشت لذا انتظار این بود که در مقابل این حرکت اقدامی صورت می‌گرفت تاایشان از مردم عذرخواهی می کرد.

 

امام جمعه زهک گفت بسیاری از کشورها واکسیناسیون عمومی مردم خود را در برابر ویروس کرونا انجام داده اند اما وزارت بهداشت وعده هایی که دراین خصوص به ملت ایران داده بود را‌ نتوانسته عملی کند.
 

پوراندخت از زحمات و تلاشهای خالصانه کادر درمان که در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا هستند تشکر و قدردانی کرد وساخت واکسن ایرانی کووید برکت را یکی از افتخارات و دستاوردهای مهم جوانان مومن و انقلابی ایران دانست و گفت درخواست بعضی از کشورها برای خرید واکسن ایرانی از افتخارات ماست لذا طوری باید برنامه ریزی شود تا باتوجه به امکاناتی که در کشور است تولید آن بیشتر و سریعتر صورت گیرد تا واکسیناسیون عمومی انجام شود.

 

امام جمعه زهک با اشاره  به روزهای پایانی وعملکردغیرقابل قبول دولت روحانی اظهار کرد: متاسفانه موضوعی که بدتر از ویروس کرونا است شخص خودآقای روحانی و مدیریت ایشان است.

 

اگر کرونا دو سال است که به کشور خسارت می‌زند اما جناب آقای روحانی با مدیریت ضعیف سال هاست که انواع صدمات را به کشور می‌زند و یک میراث مفتضحی با بدهی  ۳۰۰ هزار میلیاردی برای دولت بعدی به جا می گذارد.

 

 

پوراندخت در ادامه افزود: زمانی گفتند خزانه خالی است اما حالا باید دنبال خزانه بگردیم که کجاست. آقای روحانی این روزها کشور را رها کرده بطوری که خسارت‌های اقتصادی، فرهنگی و ....در این دولت بی‌سابقه می باشد چندین سال بدنبال برجام بودند و برجام را تقدیس کردند و حالا  لاشه بر جام مانده روی دستشان.  اگر این چند سال را تکیه بر توان و ظرفیت های داخلی میکردند الان وضعیت کشور این نبود.

 

امام جمعه زهک در خصوص موضوع آب شرب منطقه سیستان گفت: اگر دولت در این چند سال موضوع انتقال آب از دریای عمان و آب ژرف را پیگیری می‌کرد امروز این همه مشکل آب در منطقه نبود.

 

دربرخی از روستاهای سیستان آب قابل شرب نیست لذا مردم مجبور هستند در صف تصفیه آب بایستند و بخاطر کم آبی و بی آبی بعضی ها مجبور شدند دام خود را به کمترین قیمت بفروشند.

 

اینها همه نتیجه بی‌تدبیری های دولت و به خصوص مسئولین ما است.

 

امام جمعه زهک موضوع بی آبی در خوزستان و رسیدگی به این مورد را حق مردم خوزستان دانست و گفت :سیستان سالهاست که دچار خشکسالی است چرا به فکر نیستند؟
 و چرا داد کسی در نمی‌آید؟چرا ؟؟

 

 

مجیدپوراندخت دراین خصوص افزود: یکی از مسائل مهمی که منطقه سیستان متاسفانه مورد بی مهری قرارگرفته و میگیرد این است که بزرگان و مسئولان رده بالای ما هیچ وقت با همدیگر متحد، یکصدا و یک دل نبوده و حرف و نگرش واحدی نداشتند و وقتی برنامه، خواسته و مطالبه واحد نباشد وضعیت همین میشود که امروز شاهدیم. درحالی که ما امروز در منطقه سیستان بدترین و جدی ترین مشکلات بخصوص آب شرب و برق را داریم.

 

حجت الاسلام پوراندخت با اشاره به انبار شدن طولانی مدت برخی از کالا های اساسی در گمرکات و فاسد شدن آنها اظهار داشت: نبود برنامه در ترخیص کالاهای اساسی ربطی به تحریم ندارد بلکه بی‌تدبیری دولت به وضوح در آن دیده می‌شود.

 

گزارش از زهرا ابراهیمی کوهی

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha