خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10669
۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۱۳
مدیر شبکه بهداشت سراوان:

سهل‌انگاری عامل افزایش کرونا در سیستان وبلوچستان است

سهل‌انگاری عامل افزایش کرونا در سیستان وبلوچستان است
مدیر شبکه بهداشت و درمان سراوان گفت: سهل‌انگاری و عادی‌انگاری در خصوص ویروس کرونا موج جدیدی از بیماری را درسیستان وبلوچستان ایجاد کرده است.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر احمد سپاهیان مدیر شبکه بهداشت و درمان سراوان گفت: مردم کماکان و با جدیت بیشتر نکات بهداشتی استفاده از ماسک، شستن مرتب دست‌ها، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، عدم برگزاری مراسم، دورهمی و عدم تردد در مکان‌های پرتردد را رعایت کنند.

 

وی افزود: کودکان، مادران باردار، سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای شامل فشارخون، قلبی و عروقی، دیابت و نقص سیستم ایمنی بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان سراوان بیان کرد: افرادی که دارای علائم مشکوک شامل تب، سردرد، سرفه خشک و تنگی نفس هستند ضمن رعایت قرنطینه خانگی در صورت تشدید علائم و بخصوص تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: ان شاءالله با همراهی و همدلی همگان موجب شکست ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان خواهیم شد.

 

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان؛ با افزوده شدن ۴۸۰ مورد جدید، شمار مبتلایان کرونا در سیستان و بلوچستان به ۸۴هزار و ۷۱۲نفر رسید.

 

دکتر سیدمحمد هاشمی‌شهری اظهارداشت: با افزوده شدن ۱۳ مورد جدید فوتی به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار درگذشتگان این ویروس در سیستان و بلوچستان به۲ هزار و ۶۱ نفر رسید.

 

وی با بیان اینکه ۸۴۸ بیمار حاد تنفسی و ۴۱۲ مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند افزود: مردم در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد