خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10694
۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۳:۳۶

خانه‌های مهارت در مناطق مختلف سیستان‌ و بلوچستان راه‌اندازی می‌شود

خانه‌های مهارت در مناطق مختلف سیستان‌ و بلوچستان راه‌اندازی می‌شود
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده‌ استانداری سیستان و بلوچستان گفت: راه‌اندازی خانه‌های مهارت در محلات و مناطق مختلف استان از جمله سکونتگاه‌های غیر رسمی و روستاها به جدیت دنبال می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، زهرا ابراهیمی اظهارداشت: هفته‌ی جاری، هفته‌ی ملی مهارت و کارآفرینی نامگذاری شده و از آنجا که دفتر امور زنان و خانواده‌ استانداری سیستان و بلوچستان یکی از مهمترین اهدافی که دنبال می‌کند، فراهم ساختن بستری برای توانمندسازی زنان و دختران بوده و مهارت‌آموزی از جمله مولفه‌های مهم برای تحقق این هدف است.

 

وی افزود: خانه‌ی نون و قلم که به تازگی در حاشیه‌ی شهر زاهدان راه‌اندازی شد علاوه‌بر اینکه فرصتی برای بازی و تفریح کودکان را فراهم می‌کند به آنان مهارت‌های مختلفی را نیز می‌آموزد.

 

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده‌ استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: خانه‌ی مهارتی که در یکی دیگر از مناطق در پهنه‌ی شمالی زاهدان راه‌اندازی شده و دارای کتابخانه‌‍ است هم به صورت تخصصی به مهارت‌آموزی مادران و کودکان می‌پردازد.

 

وی اظهارداشت:ارائه تسهیلات ویژه کارفرمایی در چندین مرحله و با همکاری دستگاه‌هایی نظیر کمیته‌ی امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی نیز انجام که منجر به مهارت‌آموزی و ورود زنان به بازار کار شده که می‌توان به راه‌اندازی کارگاه پارچه‌بافی و پوشاک در برخی مناطق سیستان و بلوچستان اشاره کرد و این روند به صورت مستمر برای تقویت بازارهای فروش محصولات و بازارسازی دنبال می‌شود.

 

ابراهیمی خاطرنشان کرد: همایش زنان کارآفرین و برگزاری دوره‌های آموزشی مهارت‌آموزی و کارآفرینی با همکاری موسسات مردم نهاد در سطح سیستان و بلوچستان و برای تسهیلگران نیز پارسال برگزار شد.

 

وی گفت: در سالجاری نیز تلاش شده که پایشی جدی برای شناسایی مناطق مختلف برحسب نیاز صورت گیرد تا با استفاده از ظرفیت‌های موجود خانه‌های مهارت بیشتری در سطح سیستان و بلوچستان راه‌اندازی شود.

 

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده‌ استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: در برنامه‌های این دفتر زنان بند نسوان زاهدان نیز فراموش نشده و در تلاش هستیم با استفاده از ظرفیت مربیان و تسهیل‌گران به آنان مهارت‌های مختلف آموزش داده شود.

 

وی ادامه داد: فراهم ساختن مهارت‌آموزی دختران مراکز شبه خانواده‌ها نیز در دستورکار دفتر قرار گرفته و خوشبختانه محصولات این کارگاه‌های آموزشی با کیفیت بسیار عالی در دسترس قرار گرفته شده است.

 

ابراهیمی گفت: خانه خلاق صنایع دستی در سیستان و بلوچستان نیز ظرفیت بسیار خوبی برای آموزش مهارت‌های نوین مبتنی بر خلاقیت و با تکیه بر اهرم فناوری در اختیار علاقه‌‍مندان قرار داده که دفتر برای تقویت سپهر آموزشی این خانه و بهره‌مندی زنان بیشتری از آن برنامه‌های خوبی را تدوین و اجرا کرده است.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد