خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10696
۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۴:۲۷

نماینده مردم خاش در مجلس: جهاد دانشگاهی الگوی برتر پژوهش فرهنگ و آموزش است

نماینده مردم خاش در مجلس: جهاد دانشگاهی الگوی برتر پژوهش فرهنگ و آموزش است
نماینده مردم خاش، میرجاوه، تفتان و بخشها ی کورین و نصرت آباد زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان یک مرکز آموزش عالی تخصصی الگویی برتر از پژوهش، فناوری، فرهنگ، آموزش، کارآفرینی و مانع زدایی در مسیر دانش های نوین و پیشرفته و اقتصاد دانش بنیان و تجاری سازی است.

به گزارش اس.بی پرس، اسماعیل حسین زهی افزود: دستاوردهای جهاد دانشگاهی در عرصه علمی و آموزش عالی و تربیت نخبگان جامعه افتخارآمیز است.

 

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: جهاد دانشگاهی از سالهای نخستین انقلاب اسلامی  تاکنون به عنوان نهادی انقلابی و جهادی در عرصه های قرآنی و دینی، فرهنگی و علمی و فناوری و صنعتی و دفاعی نقشی بی بدیل ایفا کرده است.

 

حسین زهی ادامه داد: دستاوردهای مهم و پیشرفت‌های کشور در عرصه‌های مختلف علمی و فناوری نتیجه خودباوری و اعتماد به جوانان و نخبگان دانشگاهی بوده که جهاد دانشگاهی، بسترهای لازم را برای آنان در جامعه فراهم کرده است.

 

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: با راه اندازی جهاد دانشگاهی، آرمان‌های والای انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی متجلی شد.

 

وی افزود: ایجاد و راه‌اندازی موسسات و پژوهشکده‌ها و پارک‌های علمی در کشور و تربیت پژوهشگران توانمند و با انگیزه؛ بومی‌سازی بسیاری از تولیدات فنی و توسعه مرزهای دانش به خصوص در عرصه علوم پایه؛ فعال شدن در عرصه رسانه‌ای به خصوص با اداره خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا؛ خبرگزاری قرآنی ایکنا و نیز مرکز افکارسنجی ایسپا؛ تبدیل شدن به مرکزی برای نمایه آثار و تولیدات علمی به خصوص با راه‌اندازی پایگاهSID؛ ورود به عرصه آموزش دانشجو با تربیت هزاران دانشجو در دانشگاه ها و مجتمع های آموزش عالی و مراکز علمی کاربردی و به خصوص دانشگاه علم و فرهنگ؛ حضور فعال در نشر آثار علمی و انتشار کتب و مقالات به خصوص با فعالیت درخور توجه انتشارات جهاد دانشگاهی؛ پرداختن به هویت ملی و ایرانی اسلامی دانشجویان در قالب برگزاری اردوهای فرهنگی و جهادی از دستاوردهای مهم این مرکز آموزش عالی در کشور است.

 

انتهای پیام/

 

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد