خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 1071
۱۳۹۸/۱۲/۱۸ - ۱۴:۲۴
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان:

تولید و توزیع ۱۲۰ هزار ماسک توسط جهادگران بسیجی در زاهدان/ رزمایش ۲۰۰ نفره با هدف مبارزه با کرونا برگزار می شود

تولید و توزیع ۱۲۰ هزار ماسک توسط جهادگران بسیجی در زاهدان/ رزمایش ۲۰۰ نفره با هدف مبارزه با کرونا برگزار می شود
علی اکبر جعفری گفت: با هدف پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اقدام به تجهیز و راه اندازی دو کارگاه در بسیج سازندگی سیستان وبلوچستان و تولید و توزیع ۱۲۰ هزار ماسک کرده ایم.

به گزارش اس.بی پرس، علی اکبر جعفری، مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در راستای بحث مبارزه با ویروس کرونا در مجموعه بسیج سازندگی افزود: با راه اندازی مجموعه جهادی در استان اقدامات خوبی صورت گرفته به گونه ای که در مرحله دوم تاکنون ۶۷ مسجد، مکان مذهبی و مدرسه ضدعفونی شده، همچنین ۴۱نقطه از معبر های عمومی توسط بیش از ۴۳۳ نفر در قالب ۳۲ گروه تخصصی و بهداشتی از بسیج سازندگی ضدعفونی و استریل شده است.

 

وی در ادامه به تجهیز و راه اندازی دو کارگاه در بسیج سازندگی اشاره کرد و گفت: در این کارگاه ها اقدام به تولید و توزیع ۱۲۰ هزار ماسک می شود؛ همچنین گروه های جهادی با همت، غیرت و همیت خود این آمادگی این را دارند در صورت تأمین مواد اولیه رقم تولیدات را افزایش داده تا کار بیشتری برای خدمت به مردم انجام دهند.

 

جعفری تاکید کرد: در طی روزهای آینده رزمایش ۲۰۰ نفره جهادی مبارزه با کرونا به صورت نمادی و ویژه در دستور کار قرار می گیرد که امنیت و آسایش روانی در بین مردم یکی از اهداف این برنامه است.

 

وی بیان کرد: در ساعات مختلف شبانه روز  توسط گروه های جهادی استان معابر عمومی، پارک‌ها، مساجد، دستگاه های عابر بانک، گلزار شهدا و مغازه‌های سطح شهر گندزدایی، ضد عفونی و استریل می شوند.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان ادامه داد: بالغ بر سه هزار نفر آموزش چهره به چهره عمومی ارائه شده که بخش از این اقدامات در بین الصلاتین نمازها و ورودی مراکز و حضور در پایگاههای بسیج  صورت گرفته است.
 

این مقام مسئول تهیه و توزیع ۴۰۰ برگه پمفلت و بروشور آموزشی را یکی دیگر از اقدامات برشمرو د تصریح کرد: بالغ بر ۴۰ بسته مواد بهداشتی و ضدعفونی تهیه و توزیع شده، همچنین بالغ بر ۲۰۰ لیتر مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی  نیز در بین مردم توزیع شده است.
 

 وی بیان کرد: در پی جلساتی که با شهرداری انجام شده  مقرر شد در تقسیم کار صورت گرفته، گروه‌های جهادی اقدام به نظافت سطح شهر و انجام اقدامات گندزدایی داشته باشند.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان در پایان خاطر نشان کرد: جدای از این اقدامات قرارگاه قدس و سپاه نیز اقدامات خوبی انجام داده‌اند که در تمام شهرستان‌ها این بخش فعال و کارهای اجرایی برای کاهش آلام مردم و پیشگیری از ویروس کرونا در حال انجام است.

 

گفتنی است شب گذشته نیز توسط گروه جهادی شهید محمدزاده در قالب اکیپ 30 نفره خیابان های چهارراه رسولی زاهدان، خیابان آزادی و ... گندزدایی و استریل شدند.
 

انتهای پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha