خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10724
۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۳۳
در چهارماهه نخست سال صورت گرفت؛

صادرات بیش از 500 هزارتن کالا از پایانه های مرزی شمال سیستان و بلوچستان

صادرات بیش از 500 هزارتن کالا از پایانه های مرزی شمال سیستان و بلوچستان
تیمور باقری ، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از صادرات 572 هزار و 331 تن کالا در چهار ماهه سال جاری از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه این استان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، تیمور باقری از صادرات 572 هزار و 331 تن کالا توسط 25 هزار و 4 دستگاه ناوگان باری در چهار ماهه سال جاری از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه این استان خبر داد و بیان کرد: 290 هزار و 777 تن کالا در این مدت از طریق پایانه مرزی میلک و 281 هزار و 554 تن کالا از طریق پایانه مرزی میرجاوه صادر شده است.

 

وی گفت: همچنین در این مدت 209 هزار و 454 تن کالا با 9 هزار و 415 دستگاه از طریق پایانه های مرزی این استان ترانزیت شده است.

 

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با بیان اینکه مواد غذایی، مواد سوختی، گاز مایع، قیر و هیدروکربن عمده کالاهای صادراتی در این مدت بوده اند، افزود: با توجه به اینکه مبادلات تجاری مرزی یکی از شاخص های اصلی در برقراری ارتباط با کشوهای همسایه و توسعه اقتصادی منطقه ای است، این اداره کل به منظور افزایش داد و ستد مرزی و گسترش همکاری متقابل اقتصادی با کشورهای افغانستان و پاکستان طرح جامع توسعه پایانه های مرزی را مورد توجه ویژه قرار داده است.

 

وی ادامه داد: عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک به منظور استفاده هر چه بهتر از ظرفیت تخلیه و بارگیری کامیون های صادراتی و ترانزیتی در مرز این استان و کشور افغانستان و طرح توسعه سالن مسافری پایانه مرزی میرجاوه با هدف تسهیل و سرعت بخشی به جابجایی و تردد مسافران، ترانزیت و حمل و نقل بین المللی کالا توسط این اداره کل در حال انجام است.

 

باقری اصلی ترین قابلیت توسعه سیستان و بلوچستان را تجارت خارجی، ترانزیت و حمل و نقل عنوان کرد و گفت: در حال حاضر به طور متوسط روزانه 570 دستگاه کامیون در پایانه مرزی میلک و میرجاوه تردد می‌نمایند که این امر نشان از اهمیت این مرزها با وجود شیوع ویروس کرونا دارد.

 

انتهای پیام/

منبع : asrehamoon.ir

نظرات شما

capcha