خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10727
۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۴۹
چاله چوله هایی که غیر اصولی پر می شوند؛

حیف و میل بیت المال با روکش آسفالت غیر قابل قبول/شهرداری: آسفالت ماسه ای موقتی است

حیف و میل بیت المال با روکش آسفالت غیر قابل قبول/شهرداری: آسفالت ماسه ای موقتی است
آسفالت جدید شهرداری زابل که فقط یک قیرپاشی ساده است باعث شده تا شهروندان این موضوع را حیف و میل بیت المال بدانند.

به گزارش اس.بی پرس، آسفالت قدیمی و غیر قابل استفاده خیابان های زابل یکی از مهمترین مشکلاتی است که مردم سال هاست با آن دست و پنجه نرم می کنند.

 

عمر آسفالت برخی از معابر زابل به بیشتر از ۳۰ سال نیز می رسد که این موضوع تردد خودرها را با مشکل اساسی رو به رو کرده است، زابل را همچنین به دلیل وجود چاله و چوله های بی شمار در خیابان ها به بهشت جلوبندی سازان نیز نشبیه کرده اند.

 

اما این در حالی است که اخیراً در یک حرکت نمایشی شهرداری زابل با انجام آسفالت برخی از معابر موجب ناراحتی بیشتر شهروندان شده است.

 

آسفالت جدید شهرداری زابل که فقط یک قیرپاشی ساده است باعث شده تا شهروندان این موضوع را حیف و میل بیت المال بدانند.

 

حیف و میل بیت المال با روکش آسفالت غیر قابل قبول

 

علیرضا شهرکی یکی از شهروندان شهرستان زابل در این خصوص گفت: شهرداری زابل بر روی آسفالت قبلی یک لایه بسیار نازک قیر دیگر قرار داده است که این آسفالت هیچ شباهتی به آسفالت خیابان ندارد.

 

وی افزود: معمولا در مالچ پاشی های بیابان لایه کلفت تری از مواد استفاده می شود اما در زابل بر خلاف اینکه آسفالت باید تعویض شود فقط به ضورت نمایشی یک لایه نازک قیر پاشیده می شود.

 

این شهروند سیستانی خاطرنشان کرد: آسفالت موجود در خیابان های زابل به دلیل اینکه کیفیت لازم را از دست داده اند باید جداسازی و آسفالت جدیدی جایگزین آن شود.


روکش آسفالت موقتی است

 

در همین خصوص موسی خمری شهردار زابل گفت: شهرداری زابل برای سهولت در تردد به صورت موقت اقدام به انجام آسفالت ماسه ای در برخی از خیابان های زابل کرده است.

 

وی افزود: این آسفالت موقتی بوده و پس از اجرای کامل عملیات لوله گذاری گاز روکش اصلی آسفالت بر روی این خیابان ها اجرا می شود.

 

شهردار زابل تصریح کرد: این آسفالت موقتی تنها به دلیل ترمیم آسفالت قبلی و برای سهولت در تردد خودرو ها انجام شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: همچنین معابری که نیز روکش آسفالت آنها به صورت ناقص انجام شده است یک باند انتهایی خیابان جهت انشعابات گاز خالی مانده که پس از اتمام عملیات لوله گذاری تکمیل خواهند شد.

 

انتهای پیام/

منبع : oshida.ir

نظرات شما

capcha