خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10731
۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۱:۱۹
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان:

سیستان و بلوچستان بیش از ۱۱ هزار معلم کم دارد

سیستان و بلوچستان بیش از ۱۱ هزار معلم کم دارد
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: این استان با توجه به رشد موالید و به تبع آن افزایش جمعیت دانش آموزی بیش از ۱۱ هزار معلم کمبود دارد.

به گزارش اس.بی پرس، به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، حمیدرضا رخشانی اظهار داشت: سیستان و بلوچستان از جمله استان‌هایی بوده که به دلیل پراکندگی جمعیت دارای بیشترین مشکل در حوزه نیروی انسانی است.

 

وی ادامه داد: با توجه نرخ بالای موالید در سیستان و بلوچستان سالانه ۲۵ تا ۳۰ هزار دانش‌آموز در این استان وارد آموزش و پرورش می‌شوند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: اگر برای حل مشکل کمبود نیروی انسانی و فضای آموزشی برنامه‌ریزی میان‌مدت و بلندمدت وجود نداشته باشد تا سال ۱۴۰۵ با ۱۸ هزار کمبود نیرو و ۲۷ هزار کلاس درس روبرو خواهیم بود.

 

وی تصریح کرد: به منظور جبران بخشی از نیازهای آموزش و پرورش استان در زمینه نیروی انسانی امسال ۳ هزار و ۴۱ نیرو از آموزش و پرورش استان خارج و ۵ هزار و ۶۰۷ نیروی جدید وارد این مجموعه می‌شوند.

 

رخشانی ادامه داد: همچنین در آزمون استخدامی سال جاری که ثبت نام آن از مردادماه آغاز خواهد شد آموزش و پرورش استان سهمیه جذب ۳ هزار و ۵۴۳ نیرو را گرفته است.

 

وی گفت: همچنین سهمیه جذب دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان یک‌هزار و ۸۱۷ نفر است.

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد