خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10758
۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۰:۵۱

برق ۱۰۰ اداره پر مصرف سیستان و بلوچستان قطع شد

برق ۱۰۰ اداره پر مصرف سیستان و بلوچستان قطع شد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: برق ۱۰۰ اداره و سازمان پرمصرف این استان به دلیل رعایت نکردن مصوبات ابلاغی در خصوص ضرورت کاهش مصرف برق قطع شد.

به گزارش اس.بی پرس، خلیل عوض زاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: بدنبال افزایش دمای هوا و بالارفتن مصرف برق در کشور و استان در هفته جاری و به جهت جلوگیری از بروز خاموشی در بخش خانگی و مراکز درمانی، تشدید برخورد با ادارات و دستگاه‌های اجرایی پر مصرف در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی بیان کرد: مصرف برق تمامی ادارات و دستگاه‌های اجرایی این استان به صورت ۲۴ ساعته توسط مرکز پایش این شرکت رصد و اداراتی که نسبت به رعایت الگوی تعریف شده کوتاهی کنند برقشان قطع خواهد شد.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان به لزوم همکاری هر چه بیشتر مردم در مدیریت مصرف برق اشاره کرد و افزود: افزایش شدید دمای هوا و تداوم این شرایط در اکثر نقاط کشور طی هفته جاری در کنار فعالیت‌های صورت گرفته و استفاده از تمام توان نیروگاهی کشور، نیازمند همکاری مردم در کاهش مصرف برق و جلوگیری از خاموشی‌های احتمالی است.

 

وی اظهارداشت: با کاهش و مدیریت مصرف برق بویژه در ساعت‌های اوج بار (۱۲ الی ۱۸) به میزان تنها ۲۰ درصد می‌توان یاریگر کارکنان صنعت برق در ارائه هرچه بهتر خدمات و تأمین برق پایدار بود.

 

عوض زاده به راهکار‌های ساده برای کاهش ۲۰ درصدی مصرف برق اشاره کرد و گفت: هنگام استفاده از کولر یا وسایل سرمایشی در ساعت‌های اوج بار، تا حد امکان از لوازم پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرف شویی و جاروبرقی به طور همزمان استفاده نکنیم، استفاده از وسایل برقی یادشده را به روز‌های تعطیل یا ساعت‌های غیرپیک منتقل کنیم.

 

وی ادامه داد: استفاده حداکثری از نور طبیعی و نظارت بر مصرف روشنایی ساختمان ها، خارج کردن دستگاه‌هایی همچون اسکنر، پرینتر و تلویزیون از حالت آماده به کار، تنظیم دمای ۲۶ درجه کولر‌های گازی، تنظیم دور کند کولر‌های آبی نصب سایبان و سرویس به موقع سیستم‌های سرمایشی بویژه در بخش اداری و استفاده از مولد‌های اضطراری ادارات در ساعت اوج بار نقش مهمی در مدیریت مصرف برق و کاهش ۲۰ درصدی مصرف دارد.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد