خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10761
۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۱:۱۰

۴۵۰۰ بی‌سواد سیستان و بلوچستان امسال تحت آموزش قرار می‌گیرند

۴۵۰۰ بی‌سواد سیستان و بلوچستان امسال تحت آموزش قرار می‌گیرند
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: امسال چهار هزار و ۵۰۰ نفر از بی‌سوادان استان با اجرای طرح «هر مدرسه یک کلاس سواد آموزی» تحت آموزش و یادگیری قرار می‌گیرند.

به گزارش اس.بی پرس، حمید رضا رخشانی اظهارداشت: شاخص سوادآموزی در کشور ۹۶.۶۰ درصد و در استان ۸۴.۷۵  درصد است.

 

وی ادامه داد: شاخص رشد جمعیت باسواد کشور۳.۲ و شاخص رشد استان ۴.۱۵ درصد است که از این نظر سیستان و بلوچستان نسبت به میانگین کشوری وضعیت بهتری دارد اما در کل شاخص باسوادی استان فاصله زیادی با کشور دارد.

 

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: اختلاف شاخص باسوادی در داخل استان نیز ۲ برابر میانگین کشوری بوده به طوری که نرخ باسوادی در زابل ۹۷ درصد و در سرباز ۶۷ درصد است.

 

وی افزود: شهرستان‌های هیرمند، دشتیاری، چابهار، سرباز، راسک، دلگان، کنارک، مهرستان، بیشترین جمعیت بی سواد  سیستان و بلوچستان را در خود جای داده‌اند.

 

رخشانی گفت: پوشش جامعه هدف بی سوادی در برخی شهرستان های سیستان و بلوچستان نظیر زابل، عشایر، نیمروز، هیرمند و هامون بالای ۹۵ درصد و در برخی شهرستان ها مانند بم پشت، راسک، تفتان، جالق و بمپور پایین تر ۱۵ درصد است.

 

وی با اشاره به اجرای طرح «هر مدرسه یک کلاس سوادآموزی» اظهارداشت: سال گذشته ۲۵۹ فرهنگی استان به عنوان مجری این طرح فعالیت داشتند و ۲ هزار و ۵۰۰ نفر را تحت پوشش قرار دادند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این طرح در ۲۰ منطقه و شهرستان سیستان و بلوچستان در حال اجراست تصریح کرد: بیشترین میزان جذب سوادآموزان در این طرح با ۵۴۰ نفر به شهرستان سرباز اختصاص دارد.

 

وی ادامه داد: پیش بینی شده امسال نیز با ۷۰۷ فرهنگی استان چهار هزار و ۵۰۰ نفر معادل ۳۲ درصد جمعیت بی‌سوادان استان را تحت پوشش این طرح قرار دهند.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد