خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10768
۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۴:۵۱
مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان:

غلظت ذرات غبار در هوای زاهدان به ۱۳ برابر حد مجاز رسید

غلظت ذرات غبار در هوای زاهدان به ۱۳ برابر حد مجاز رسید
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: نفوذ گرد و غبار گسترده بادهای ۱۲۰ روزه منطقه سیستان به زاهدان غلظت ذرات معلق در هوای این شهر را به ۲۰۵۰ میکروگرم بر مترمکعب رساند.

به گزارش اس.بی پرس، محسن حیدری اظهار داشت: همانطور که انتظار می‌رفت از شامگاه دوشنبه بر شدت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال سیستان و بلوچستان افزوده شد به نحوی که گرد و غبار آن به زاهدان و برخی مناطق دیگر استان نیز نفوذ کرد.

 

وی افزود: تا ساعت ۹:۳۰ صبح امروز غلظت غبار شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه زاهدان را نیز به یک‌هزار متر کاهش داده است.

 

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: گرد و غبار علاوه‌بر زاهدان، شعاع دید افقی در شهرهای میرجاوه، نصرت آباد، خاش، سراوان و ایرانشهر را نیز به شدت کاهش داده است.

 

وی افزود: هم‌اینک شعاع دید افقی در میرجاوه یک‌هزار متر است و انتظار می‌رود این شرایط به تدریج در شهرهای جنوبی‌تر میرجاوه نیز تکرار شود.

 

حیدری گفت: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی تا پنجشنبه وزش بادهای شدید ۱۲۰ روزه در شمال استان ادامه دارد که منجر به خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و افزایش غلظت غبار در عرض‌های پایین‌تر این مناطق می‌شود.

 

وی ادامه داد: اختلال در برخی محورهای مواصلاتی شمال استان و وقوع خسارت به بخش کشاورزی و سازه‌های موقت از پیامدهای دیگر این شرایط است.

 

عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود در زمان غبار آلود شدن هوا در ترددهای غیر ضروری در فضای باز خودداری شود.

 

همچنین رفت و آمدهای بین شهری از دوشنبه شب تا پایان هفته بویژه در محور زاهدان-زابل توصیه نمی‌شود.

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد