خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10772
۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۵:۱۱

اولین بخش کرونا در بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) زاهدان تعطیل شد

اولین بخش کرونا در بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) زاهدان تعطیل شد
رئیس بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) زاهدان با بیان اینکه فعلا شاهد روند نزولی بیماران کرونایی مراجعه کننده به بیمارستان می باشیم گفت: با کاهش ورودی بیماران به بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) یک بخش اختصاص داده شده به کرونا در این بیمارستان با ظرفیت 12 تخت تعطیل شد.

به گزارش اس.بی پرس، ذبیح الله هاشمزهی با اعلام اینکه  کل تخت فعال عادی و ویژه بیمارستان 276 عدد و تعداد  تخت سرپایی، عادی و ویژه اختصاص یافته به کرونا 85 تخت می باشد گفت: هم اکنون 29 تخت که برای بیماران کرونایی در این بیمارستان در نظر گرفته شده است خالی می باشد که 2 تخت در بخش مراقبت های ویژه می باشد.

 

وی ادامه داد: هرچند که نگران افزایش میزان مبتلایان باتوجه به کاهش پروتکل های بهداشتی و برگزاری نماز و تجمعات عیدقربان هستیم ولی بنظر می رسد کرونا هم اکنون به وضعیت ثبات خود رسیده است و بزودی روند نزولی خود را طی خواهد کرد.

 

وی با بیان اینکه پیشگیری از ابتلا به کرونا و تزریق واکسن مهمترین راه شکست کرونا است گفت: تزریق واکسن به منزله ایمنی کامل وعدم ابتلای فرد نمی باشد ولی میزان مرگ و میر را به شدت کاهش می دهد و فرد مبتلا ممکن است علائم بسیار خفیفی داشته باشد، از همه واجدین شرایط دریافت واکسن که در گروه های سنی بالای 45 قرار دارند دعوت می کنم برای تزریق واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه نمایند و خود را در مقابل این ویروس واکسینه نمایند.

 

به گفته هاشمزهی علائم ویروس کرونا شبیه سرماخوردگی است و بسیاری از مردم را با تردید مواجه می سازد، بدن درد، آبریزش بینی، گلو درد، سرفه از علائم شایع ویروس کرونا می باشد که لازم است هر فردی این علائم را داشت بلافاصه برای درمان خود اقدام نمایند.

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد