خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10774
۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۷:۳۴

۲۷۲ پرونده فاقدین شناسنامه‌ در دشتیاری درحال بررسی است

۲۷۲ پرونده فاقدین شناسنامه‌ در دشتیاری درحال بررسی است
مدیر ثبت احوال شهرستان دشتیاری گفت: ۲۷۲ فقره پرونده فاقدین شناسنامه در دشتیاری در حال بررسی است.

به گزارش اس.بی پرس، محمد دهواری در سواحل مکران اظهار داشت: در سه  ماهه اول سال 1400 تعداد 68  فقره پرونده افراد فاقد شناسنامه‌ومشکوک التابعین این شهرستان در شورای تامین شهرستان دشتیاری با مدیریت فرماندار شهرستان دشتیاری تعیین تکلیف شده است.

 

 وی افزود: در حال حاضر نیز تعداد 272 فقره پرونده در مرحله تکمیل واخذ استعلام های موردنیاز از مراجع ذیربط  هستند که پس از تکمیل مدارک مربوطه اقدامات بایسته پس از اخذ نظریه شورای تامین شهرستان دشتیاری جهت صدور شناسنامه‌های آنان از سوی اداره ثبت احوال شهرستان دشتیاری معمول خواهد شد.

 

مدیر ثبت احوال شهرستان دشتیاری تاکید کرد: هویت انسان‌ها مهم‌ترین اصل در مبانی توسعه پایدار که انسان مولفه اساسی آن است و نخستین حقوق اجتماعی هر فرد در زندگی اجتماعی است و خواستار تلاش بیشتر همه مراجع ذیربط در تکمیل فرایند تعیین تکلیف افراد فاقد شناسنامه‌ و مشکوک التابعین شهرستان دشتیاری هستیم.

 

بنا به آمار غیررسمی بیش‌از 100 هزار نفر فاقدین شناسنامه در سیستان و بلوچستان زندگی می‌کنند؛ اداره کل ثبت‌‌ احوال سیستان و بلوچستان پیشتر در جوابیه‌ای برای یکی از گزارش‌های تسنیم گفته بود از سال 92 تاکنون برای بیش‌از 30 هزار نفر شناسنامه صادر کرده است.

 

بورکراسی گسترده از جمله آزمایش دی ان ای در مرکز استان برای روستاییان دور افتاده قابل دسترس نیست و در کنار محرومیت و هم‌چنین عدم مراجعه مردم به مراکز برای دریافت شناسنامه موجب شده تعداد قابل توجهی بی‌شناسنامه در سیستان و بلوچستان زندگی کنند.

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha