خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 1078
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ - ۰۱:۱۴
با همراهی هیئت آل یاسین، ائمه جمعه و طلاب؛

ضدعفونی معابر پرتردد سیستان توسط گروه‌های جهادی/ بنیاد علوی و خیرین به گزارش اس.بی پرس واکنش نشان دادند

ضدعفونی معابر پرتردد سیستان توسط گروه‌های جهادی/ بنیاد علوی و خیرین به گزارش اس.بی پرس واکنش نشان دادند
گروه‌های جهادی با همراهی ائمه جمعه سیستان، معابر پرتردد را ضدعفونی کردند؛ همچنین مواد شوینده و صابون نیز که در منطقه نایاب شده بود، تهیه و رایگان بین خانواده‌های محروم توزیع شد.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، هم‌زمان با میلاد حضرت امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام، موسسه جهادی آل یاسین با همت دیگر گروه‌های جهادی حاضر در منطقه سیستان به مبارزه با ویروس کرونا رفت. این گروه‌ها در مناطق مختلف و پرتردد شهرستان‌های زابل، هیرمند، هامون، نیمروز و زهک حضور پیداکرده و در اقدامی خودجوش به ضدعفونی و توزیع مواد شوینده و اقلام آموزشی پرداختند.

 

 

واکنش خیرین به گزارش اس.بی پرس

بعد از انتشار گزارشی مبنی بر «نایاب شدن مواد شوینده در سیستان» هیئت جهادی آل یاسین خبر داد که با کمک بنیاد علوی و خیرین، اقدام به تهیه مواد ضدعفونی و صابون کرده است.

 

این اقلام در شهرستان‌های مختلف شمال استان سیستان و بلوچستان و به‌خصوص مناطق محروم و روستاهای کم برخوردار توزیع شد. خانواده‌های بخش تیمورآباد و محمدآباد در شهرستان هامون؛ خانواده‌هایی از شهرستان بنجار؛ از شهرستان زهک؛ از شهرستان نیمروز؛ خانواده‌هایی از بخش شمالی و مرکزی شهرستان هیرمند و مناطقی از شهر زابل این بسته‌های بهداشتی را دریافت کردند.

 

 

بر اساس این گزارش، تعدادی سم‌پاش نیز در اندازه‌های 2 و 20 لیتری تهیه شد تا به‌وسیله آن‌ها مراحل ضدعفونی و گندزدایی توسط گروه‌های جهادی مختلف، انجام شود.

 

قورزایی مسئول کمیته فرهنگی گروه جهادی آل یاسین در شهر زابل، دراین‌باره به خبرنگار اس.بی پرس، گفت: روز میلاد حضرت امیرالمؤمنین (ع) با 10 نفر از داوطلبان و فعالان جهادی، اماکن عمومی ازجمله خانه بهداشت، پمپ‌بنزین، پارک ملت، وسایل نقلیه عمومی ازجمله اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های شهر زابل را ضدعفونی و گندزدایی کردیم.

 

 

وی افزود: در روستاهای چرک، ده رضا، حلیم خان، افسری، مرادعلی، بزی اولیاء، بزی سفلا و ده پیران که از توابع شهرستان نیمروز هستند، خانه‌های مردم را هم ضدعفونی کردیم.

 

مبارزه طلاب جهادی شهر علی‌اکبر با کرونا

طلاب جهادی شهر علی‌اکبر نیز با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین اشرفیان امام‌جمعه این شهر، اماکن پرتردد مانند مساجد، منازل و فروشگاه‌های شهر علی‌اکبر و روستاهای تابعه‌اش را ضدعفونی کردند.

 

 

این گروه جهادی با ایجاد کاروان شادی و توزیع هدایا و جوایزی به‌رسم یادبود، شادی را به خانه‌های مردم هدیه کردند.

 

مبارزه گروه جهادی حضرت رقیه (س) با کرونا

گروه جهادی حضرت رقیه (س) نیز در کنار حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج‌آقا شیخ، امام‌جمعه شهرستان هامون به ضدعفونی کردن اماکن عمومی ازجمله پمپ‌بنزین‌ها، پارک‌ها، مساجد و بانک‌های این شهرستان پرداخت.

 

 

 

کیخا با اشاره به آموزش‌های پیشگیری از کرونا که به‌صورت حضوری توسط تیم پزشکی گروه جهادی حضرت رقیه (س) صورت گرفته است، به خبرنگار اس.بی پرس گفت: در روزهای آینده تک‌به‌تک خانه‌های روستایی و شهری شهرستان هامون را ضدعفونی می‌کنند.

 

مبارزه گروه‌های جهادی تا ریشه‌کن شدن ویروس کویید 19

بر اساس گزارش و اخبار دریافتی خبرنگار اس.بی پرس، قرار است تب‌سنج‌های لیزری نیز تهیه شود تا علاوه بر بیمارستان‌های منطقه سیستان در اختیار برخی از خانه‌های بهداشت منطقه قرار گیرد.

 

توزیع بروشورهای آموزشی پیشگیری از ویروس کرونا نیز در دستور هیئت آل یاسین و گروه‌های جهادی منطقه قرارگرفته که در روزهای آینده نیز در اختیار مردم قرار خواهد گرفت. این اقدامات تا ریشه‌کن شدن ویروس کویید 19 معروف به کرونا، ادامه خواهد داشت.

 

 

بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفان و همچنین خیرین گمنام در شکل‌گیری این حرکت نقش بسزایی داشته‌اند.
 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha