خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10791
۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۵:۴۲
مدیر شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان

دومین طرح جامع شهر زهک تصویب شد

دومین طرح جامع شهر زهک تصویب شد
دومین طرح جامع شهر زهک در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان تصویب شد. مدیر شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح جامع شهر زهک یک برنامه بلند مدت ۱۰ تا ۱۵ ساله بوده که با رویکردهای، اقتصادی، کالبدی و اجتماعی تدوین شده است. سهیلا عنانی با بیان اینکه سند توسعه هر شهر، طرح تفصیلی یا جامع آن است، ادامه داد: این دومین طرح جامع زهک پس از انقلاب اسلامی است که به تصویب شورای برنامه ریزی استان رسید. وی افزود: اولین طرح جامع شهر زهک در سال ۱۳۷۸ در شورای برنامه ریزی و شورایعالی شهرسازی و معماری ایران تصویب شده است. مدیر شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: مطالعات، جمع‌بندی و تصویب طرح جدید به وسیله کارشناسان خبره شهرسازی و سایر دستگاه‌های عضو شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان یکسال زمان برده است. وی با بیان اینکه دومین طرح جامع تا سال ۱۴۱۰بسته شده است، تصریح کرد: بر اساس جمعیتی که اکنون سازمان برنامه و بودجه و مرکز آمار ایران ارائه داده برای سال ۱۴۱۰ جمعیتی حدود ۲۵ هزار و ۴۲۶ نفر در زهک پیش‌بینی شده است. عنانی ادامه داد: همچنین طبق کارشناسی‌های انجام شده مساحت محدوده شهرزهک تا ۱۴۱۰ به ۶۸۳هکتار و مساحت حریم شهر به ۲ هزار و ۹۹ هکتار خواهد رسید.

به گزارش اس.بی پرس، مدیر شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: طرح جامع شهر زهک  یک برنامه بلند مدت ۱۰ تا ۱۵ ساله بوده که با رویکردهای، اقتصادی، کالبدی و اجتماعی تدوین شده است.

 

سهیلا عنانی با بیان اینکه سند توسعه هر شهر، طرح تفصیلی یا جامع آن است، ادامه داد: این دومین طرح جامع زهک پس از انقلاب اسلامی است که به تصویب شورای برنامه ریزی استان رسید.


وی افزود: اولین طرح جامع شهر زهک در سال ۱۳۷۸ در شورای برنامه ریزی و شورایعالی شهرسازی و معماری ایران تصویب شده است.

 

مدیر شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: مطالعات، جمع‌بندی و تصویب طرح جدید به وسیله کارشناسان خبره شهرسازی و سایر دستگاه‌های عضو شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان یکسال زمان برده است.

 

وی با بیان اینکه دومین طرح جامع تا سال ۱۴۱۰بسته شده است، تصریح کرد: بر اساس جمعیتی که اکنون سازمان برنامه و بودجه و مرکز آمار ایران ارائه داده برای سال ۱۴۱۰ جمعیتی حدود ۲۵ هزار و ۴۲۶ نفر در زهک پیش‌بینی شده است.


عنانی ادامه داد: همچنین طبق کارشناسی‌های انجام شده مساحت  محدوده شهرزهک تا ۱۴۱۰ به ۶۸۳هکتار  و مساحت حریم شهر به ۲ هزار و ۹۹ هکتار خواهد رسید.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

امیرعبداللهیان در توییتر مطرح کرد؛

ایران همواره به احترام پاسخ متقابل می‌دهد

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل