خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10797
۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۷:۰۶

افتتاح بیمارستان سل ، ضرورتی فوری

 افتتاح بیمارستان سل ، ضرورتی فوری
از دیر باز بیماری سل یکی از مشکلات چالش برانگیز و تهدید کننده ی سلامت در منطقه ی سیستان بوده است به طوریکه بالاترین نرخ ابتلا به سل در کشور مربوط به این منطقه است و بادهای صدوبیست روزه و هوای همیشه آلوده به گرد و خاک این منطقه را بسیار شکننده و آسیب پذیر نموده است.

چالش وزیر بهداشت و درمان با یکی از نمایندگان زاهدان یک واقعیت را فرا دید جامعه قرار داد و آن هم کاستی ها و کمبودهای بهداشتی و درمانی استان بود.

 

فراگیری گسترده ی کرونا مسئولان را به تکاپو واداشت تا برای جبران برخی کمبود ها گام هایی بردارند.

 

یکی از اقدامات لازمی که در این میان مغفول ماند بیمارستان اختصاصی سل در زابل است.


از دیر باز بیماری سل یکی از مشکلات چالش برانگیز و تهدید کننده ی سلامت در منطقه ی سیستان بوده است به طوریکه بالاترین نرخ ابتلا به سل در کشور مربوط  به این منطقه است و بادهای صدوبیست روزه و هوای همیشه آلوده به گرد و خاک این منطقه را بسیار شکننده و آسیب پذیر نموده است.

 

برهمین اساس در سال نودوسه پس از جلسات متعدد با بنیاد نیکوکاری فردوسی به مدیر عاملی دکتر مسجدی و با همراهی مجمع خیرین سلامت و دانشگاه علوم پزشکی زابل توافقی برای ساخت بیمارستان مخصوص سل امضا شد و در تاریخ هجدهم دی ماه 1393 با حضور وزیر بهداشت کلنگ ساخت آن زده شد و اکنون در مرحله ی نهایی است.

 

در این روزهای سیاه کرونایی به ویژه در منطقه ی سیستان این بیمارستان می توانست و می تواند، مددکار مردم و کادر درمان باشد اما تلاش برای راه اندازی و افتتاح آن صورت نگرفت.

 

مسئولین محترم از وزیر بهداشت و درمان تا استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل و نمایندگان استان بکوشند و همت کنند تا اتفاقی مثبت هم در سیستان  بیفتد.

 

دکتر محمد تقی رخشانی

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha