خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10816
۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۴:۱۵
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان

سرعت طوفان شن در زابل به ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت رسید

سرعت طوفان شن در زابل به ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت رسید
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت:سرعت طوفان گردوخاک در زابل به ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت رسید و شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به ۶۰۰ متر کاهش داد

به گزارش اس.بی پرس، محسن حیدری مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: صبح امروز بیشینه سرعت طوفان گردوخاک در زابل به ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت رسید و شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به ۶۰۰ متر کاهش داد. در سایر شهر‌های شمال استان نیز طوفان گردوخاک و وزش باد شدید ادامه دارد به طوری که از طوفان شدید شعاع دید افقی در زاهک را ۱۰۰۰ متر کاهش داده است.

 

وی افزود: وزش طوفان گردوخاک و شن سبب کاهش شدید دید افقی در محور‌های مواصلاتی شمال استان به ویژه محور زابل- هیرمند، زابل-زهک، زابل-نهبندان و زابل-زاهدان شده است.

 

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: انتظار می‌رود وزش این طوفان سبب تشکیل توده عظیم گردوغبار و نفوذ آن به غرب افغانستان و پاکستان و نوار شرقی و شهرستان‌های جنوبی‌تر سیستان و بلوچستان شودحیدری اضافه کرد: وضعیت جوی زاهدان نیز هم اکنون غبارآلود است و شعاع دید افقی به دلیل نفوذ گردوغبار شمال استان به این شهر به ۵۰۰۰ متر کاهش یافته است.

 

وی افزود: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی وزش باد‌های شدید ۱۲۰ روزه حداقل تا دوشنبه پیش رو در شمال استان ادامه دارد که پیامد آن خیزش گردوخاک، کاهش شدید دید افقی، کاهش کیفیت هوا و ایجاد توده گردوغبار و نفوذ آن به عرض‌های پایین‌تر است.

 

عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان گفت: توصیه می‌شود مردم شمال استان و مناطق درگیر طوفان در زمان غبار آلود شدن هوا از تردد‌های غیر ضروری در فضای باز اجتناب کنند. همچنین از تردد‌های جاده‌ای به ویژه در محور زاهدان- زابل به دلیل وجود نقاط بحرانی در طول مسیر اجتناب شود.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد