خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10823
۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۹:۴۱
رییس سازمان صمت:

تحقق نظارت بر محدودیت‌های کرونایی اصناف در سیستان و بلوچستان۹۰درصد است

تحقق نظارت بر محدودیت‌های کرونایی اصناف در سیستان و بلوچستان۹۰درصد است
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان‌ و بلوچستان گفت: تحقق طرح نظارت بر اصناف در شرایط کرونایی در این استان طی روزهای اخیر ۹۰ درصد بوده است.

به گزارش اس.بی پرس، داود شهرکی اظهارداشت: در طرح نظارتی بر اصناف در زمان محدودیت‌های کرونایی سیستان و بلوچستان از یکم تیر تا ۶ مرداد ۳۰ هزار و ۷۸۷ واحد صنفی بازرسی که هفت هزار و ۵۶۴ واحد اخطار و تذکر دریافت کردند.

 

وی افزود: با توجه به شدت گرفتن شیوع کرونا در سیستان و بلوچستان و بنا بر ابلاغ دستورالعمل‌های ستاد استانی مدیریت ویروس کرونا طرح ویژه نظارتی در همین ارتباط و در قالب انجام گشت‌های مشترک بازرسی با حضور دستگاه‌های ذیربط از یکم تیر شروع شده است.


رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان بیان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سمت واحدهای صنفی مراتب را برای بررسی و رسیدگی از روش‌های تماس تلفنی با سامانه ۱۲۴ و مراجه به وب سایت www.۱۲۴.ir گزارش کنند.

 

وی ادامه داد: در راستای اجرای دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، واحدهای صنفی که در شهرستان‌های منطقه قرمز شیوع این ویروس قرار گرفته‌اند برای حفظ سلامت خود، خانواده و مردم از بازگشایی واحدهای صنفی که در گروه یک قرار ندارد ( گروه‌های ۲ و سه و چهار) خودداری کنند.

 

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان؛ با فوت ۱۷ مورد جدید، شمار فوتی‌های کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲ هزار و ۱۷۸ نفر رسید.

 

دکتر سیدمحمد هاشمی‌شهری  اظهارداشت: همچنین با افزوده شدن ۸۴۲مورد جدید کرونا در سیستان و بلوچستان، شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۹۳هزار و ۳۴۵نفر رسید.

 

وی با بیان اینکه ۸۳۰ بیمار حاد تنفسی و  ۳۳۴مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند افزود: مردم در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

 

انتهای پیام/

 

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد