خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10825
۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۵۳
رئیس اداره حمل ونقل کالا اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای:

افزایش ۱۳ درصدی جابجایی کالا در سیستان و بلوچستان

افزایش ۱۳ درصدی جابجایی کالا در سیستان و بلوچستان
رئیس اداره حمل ونقل کالا اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای سیستان وبلوچستان گفت: یک میلیون و ۴۲۴ هزار و ۳۶۰تن کالا در ۴ ماه نخست جاری توسط ناوگان باری در این استان جا به جا شده است.

به گزارش اس.بی پرس، محمد یاسین احمدیان اظهار داشت: یک میلیون و ۴۲۴ هزار و ۳۶۰ تن کالا با ۸۳ هزار و ۱۸۱ سفر باری در ۴ ماه نخست جاری توسط ناوگان باری در استان سیستان و بلوچستان حمل شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۳ درصدی در تناژ کالا و ۸ درصدی در تعداد سفر را نشان می‌دهد.

 

وی با بیان اینکه ۶۹ شرکت حمل و نقل داخلی شمال استان سیستان و بلوچستان کالاهای این مدت را جابجا کرده‌اند، افزود: فرآورده‌های نفتی، سیمان و مصالح ساختمانی عمده کالاهای حمل شده در این مدت را تشکیل می‌دهند.

 

رئیس اداره حمل ونقل کالا اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای سیستان وبلوچستان ادامه داد: با وجود شیوع ویروس کرونا با تلاش فعالان عرصه حمل کالا در استان و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تاکنون خللی در جابجایی کالاهای مصرفی و اساسی مردم به وجود نیامده است.

 

وی از صدور ۱۱۱ فقره کارت هوشمند رانندگان و ۴۰ فقره کارت هوشمند ناوگان باری در ۴ ماه نخست سال جاری خبر داد و افزود: بر اساس دستورالعمل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، کارت هوشمند رانندگان حمل و نقل جاده‌ای کالا و مسافر به صورت غیر حضوری تمدید می‌شود.

 

احمدیان تصریح کرد: در حال حاضر ۶۹ شرکت حمل و نقل داخلی فعال کالا، ۸ هزار و۴۶۲ نفر راننده ,۶ هزارو ۳۲۴ ناوگان باری, ۳ پایانه بار، ۲ انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌ها و ۲ انجمن صنفی کارگری رانندگان باری در بخش حمل و نقل عمومی جاده‌ای داخلی کالای تحت پوشش این اداره کل فعالیت می‌کنند.

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha