خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10855
۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۲:۲۲
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان:

توفان در منطقه سیستان ۵۳۷ نفر را راهی بیمارستان کرد

توفان در منطقه سیستان ۵۳۷ نفر را راهی بیمارستان کرد
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ۵۳۷ نفر در سیستان از پنجم مرداد تا کنون به دلیل عوارض ناشی از گردو غبار به مراکز درمانی مراجعه کردند که از این تعداد ۴۳۰ نفر به صورت سرپایی درمان و ۱۰۷ نفر هم به دلیل شدت عارضه بستری شدند.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا شهرکی اظهارداشت: در این بازه زمانی پنجم تا نهم مرداد سه روز توفان گردو غبار در منطقه سیستان  وجود داشت که بیشترین سرعت باد طی این مدت ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت و دید افقی هم به ۵۰۰ متر در مرکز فرودگاه زابل رسید.

 

وی ادامه داد: این موارد در جایی هست که ما دستگاه سنجش داریم ممکن است در بعضی از قسمت‌ها و روستاهای منطقه سیستان به دلیل  واقع شدن در کریدورهای گردو غبار  شدت و  غلظت گردو غبار بیشتر از آن چیزی باشد که مردم مناطق دیگر سیستان تجربه کردند.

 

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: موضوع خسارت با توجه به اینکه این توفان‌ها همچنان ادامه دارد و جمع‌بندی خسارات در فرمانداری‌ها باید انجام و به ما برای پیگیری اعتبارات اعلام شود هنورز از طریق فرمانداری‌ها گزارشی مبنی بر خسارت توفان در منطقه سیستان اعلام نشده است.

 

وی تصریح کرد: توفان گردو غبار زمانی اطلاق به توفان می‌شود که سرعت باد بالای ۵۴ کیلومتر بر ساعت باشد در واقع  ممکن است در یک منطقه پدیده گردوغبار را داشته باشیم اما توفان گردو غبار نباشد چون سرعت  باد کمتر از آنچیزی باشد که  به آن توفان گفته شود.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد