خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10864
۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۱:۰۹
در گفتگو با اس.بی پرس مطرح شد

جوابیه نماینده شرکت به شبهات مطرح‌شده درباره کارخانه کاشی سیستان/ تهمت رانت‌خواری را با اسناد موجود می‌توان پاسخ داد

جوابیه نماینده شرکت به شبهات مطرح‌شده درباره کارخانه کاشی سیستان/ تهمت رانت‌خواری را با اسناد موجود می‌توان پاسخ داد
نماینده شرکت کاشی در خصوص شبهات مطرح‌شده اخیر درباره روند فعالیت کارخانه کاشی توضیحاتی ارائه داد و گفت: پیگیری‌ها در حال انجام است و طی چند ماه اخیر قرارداد ساخت و دریافت ماشین‌آلات منعقد خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، آبان ماه سال گذشته بود که نماینده شرکت کاشی سیستان و گفتگوی اختصاصی با این پایگاه خبری با عنوان «تشریح دلایل عدم پیشرفت صنعتی سیستان/ کارخانه کاشی زابل چرا متوقف‌شده است؟» به تشریح اقدامات و موانع پیش روی کارخانه کاشی پرداخت و در پی این گزارش جلسه بررسی مشکلات احداث کارخانه کاشی و سرامیک در راستای رفع موانع تولید و اشتغال‌زایی پایدار در منطقه، با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین عزیزی امام‌جمعه شهرستان زابل، مهندس گنجی فرماندار زابل و هیئت مؤسس کارخانه در محل دفتر امام‌جمعه شهرستان زابل برگزار شد.

 

امام‌جمعه زابل پس از این جلسه به خبرنگار ما گفت: قرار شد سرمایه‌گذار کار را شروع کند و ادامه دهد و تعهد دادیم در استان هر گرهی داشته باشند، پیگیری کنیم تا رفع شود.

 

 حالا پس از گذشت 9 ماه از آن اتفاقات، دوم مردادماه سال جاری یادداشتی با عنوان «چرا کارخانه‌ی کاشی و سرامیک رامشار در شهرستان هامون، بعد از ۵ سال هنوز از زمین بالا نیامده است؟» در این پایگاه خبری منتشر شد که در آن عباس نورزایی دو موضوع مصرف آب کارخانه و رانت خواری را مورد نقد قرار داده بود.

 

نماینده شرکت کاشی پس از مطالعه این یادداشت در تماس با خبرنگار اس.بی پرس ضمن ارائه پاسخ نسبت به شبهات منتشرشده در این یادداشت گفت: ما از انتقاد خوشحال می‌شویم و هرچند شرکت خصوصی هستیم و می‌توانیم مثل بسیاری دیگر پاسخگو نباشیم اما با اسناد و مدارک پاسخگوی منتقدین خواهیم بود و از مردم هم تقاضا داریم بجای تهمت‌های بدون اطلاعات به ما مراجعه کنند تا پاسخ سؤالات خود را بیابند و منتشر کنند.

 

وی در پاسخ به بخش اول این یادداشت گفت: میگویند آب برای مردم نیست چرا کارخانه می‌زنید که آب مصرف کند و هدر دهد؛ اولاً خوب است منتقدین بدانند برای کارخانه از آب شرب استفاده نمی‌شود و حتی آب مصرفی توسط ماشین‌آلات تصفیه‌شده و حداکثر استفاده از پس آب‌ها را هم انجام خواهد داد تا هیچ آبی هدر نرود و همه به چرخه تولید بازگردد.

 

دوما باید از مسئولان و منتقدین پرسید اگر می‌خواهید شهر به سمت صنعتی شدن پیش برود و اشتغال ایجاد شود چه راهکاری به‌جز ایجاد کارخانه‌های مختلف دارید و اگر راهکاری هست چرا بومیان تاکنون اقدام به ایجاد کارخانه نکرده‌اند و اگر کسی خیرخواهانه می‌خواهد به دعوت خود مردم برای مردم کاری کند چرا این‌قدر سنگ‌اندازی می‌کنید؟

 

نماینده شرکت کاشی تصریح کرد: در بخش دوم یادداشت به ما تهمت‌زده‌اند؛ قیمت ماشین‌آلات ما 90 میلیارد است و بانک 60 میلیارد می‌دهد، ضمانت‌نامه از شرکت خارجی می‌خواهد، وثیقه می‌خواهد، نصف پول را خودمان می‌گذاریم، چطور می‌توانیم لابی‌گری کنیم؟ وقتی بدون اطلاع متنی می‌نویسید بدانید این موضوع مربوط به تسهیلات ارزی است نه مایی که تسهیلات ریالی دریافت می‌کنیم.

 

وی در پاسخ به اینکه روند فعالیت اکنون در چه مرحله ایی است، گفت: در بهمن 99 جلساتی برگزار شد و بانک با تأخیر حدود یک ماه قبل مصوبه‌اش را اعلام کرده است و ما در حال پیگیری کارها هستیم و اگر مجدد بانک و ادارات داخلی سنگ‌اندازی نکنند قرارداد ماشین‌آلات با شرکت خارجی بسته خواهد شد و ما روزی که قرارداد ماشین‌آلات بسته شود کار را شروع و جانمایی‌ها انجام داده و ظرف مدت 4 ماه ماشین‌آلات وارد می‌شود.

 

نماینده شرکت کاشی در پایان اظهار داشت: امیدواریم مطالبه گران با سرمایه‌گذار ارتباط گرفته؛ ما 24 ساعت با اسناد و مدارک پاسخگوییم فقط خواهشی که داریم تهمت نزنید؛ ما به‌اندازه کافی در روند راه اندازی این شرکت اذیت شده اییم دیگر نمک بر زخم نزنید و اگر نقد شمارا با اسناد نتوانستیم پاسخ دهیم آن‌وقت حرف و انتقادتان را منتشر کنید و ما نیز می‌پذیریم.

 

گزارش از فاطمه شیرزایی

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha