خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10867
۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۲:۴۴
استاندار:

نیازمند فرهنگ‌سازی اهدای خون در سیستان و بلوچستان هستیم

نیازمند فرهنگ‌سازی اهدای خون در سیستان و بلوچستان هستیم
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: فرهنگ اهدای خون به طور مستمر، آن‌گونه که باید در بین مردم این استان نهادینه نشده و نیازمندفرهنگ‌ سازی و ترغیب داوطلبان برای اهدای خون به بیماران نیازمند هستیم.

به گزارش اس.بی پرس، احمدعلی موهبتی روز دوشنبه به مناسبت سالروز تاسیس سازمان انتقال خون از اداره‌کل انتقال خون سیستان و بلوچستان بازدید و از خدمات و تلاش‌های کارکنان این اداره کل تقدیر کرد و اظهارداشت: با توجه به وجود بیماران تالاسمی و هموفیلی، حوادث جاده‌ای و سایر بیماران، استان ما به شدت نیازمند ذخایر و فرآورده‌های خونی است.

 

وی افزود: ضعف زیرساخت‌ها و کمبود امکانات در انتقال خون سیستان و بلوچستان موجب شده با وجود تلاش‌های شبانه‌روزی مسوولان مربوطه، همچنان فاصله ما با استانداردها زیاد باشد و امکانات مورد نیاز را در اختیار نداشته باشیم.

 

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: شیوع ویروس کرونا و افزایش تقاضای بیماران به فرآورده‌های خونی، کمبود منابع مالی به دلیل وجود مشکلات اقتصادی و تحریم کشور که محدودیت‌های بودجه‌ای را در پی داشته و مشکلاتی را برای همه سازمان‌ها و دستگاه‌ها ایجاد کرده این سازمان نیز در بحث تامین تجهیزات دچار چالش شده است.

 

وی ادامه داد: سازمان انتقال خون به عنوان یکی از متولیان بخش سلامت جامعه بایستی امکانات و تجهیزات مورد نیاز را در اختیار داشته باشد.

 

موهبتی با تاکید بر رفع مشکلات زیرساختی و تامین منابع مالی اداره‌کل انتقال خون استان در چارچوب قانون گفت: در راستای رفع مشکلات و پرداخت هزینه‌های جاری این سازمان مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات جاری و تملک دارایی سیستان وبلوچستان تخصیص داده شد.

 

انتهای پیام/
 

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد