خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10878
۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۹:۴۵
در ادامه پیگیری پرونده بی شناسنامه‌های سیستان و بلوچستان

بی شناسنامه است و می‌گوید اینجا شناسنامه دار شدن به شرط پول است/ معاون فرماندار: مافقط 60 پرونده بی شناسنامه داریم (ویدئو)

بی شناسنامه است و می‌گوید اینجا شناسنامه دار شدن به شرط پول است/ معاون فرماندار: مافقط 60 پرونده بی شناسنامه داریم (ویدئو)
معاون فرماندار نیمروز با رد ادعای مردی که در ویدئوی این گزارش می‌گوید شناسنامه دار شدن به شرط پول است، گفت: به دلیل انتخابات، جلسات شورای تأمین با تأخیر برگزار شده است اما با اجرائ طرح شهید ارجمندی روستا به روستا عده زیادی شناسنامه دار شدند و هم اکنون در فرمانداری نیمروز حدود ۵۰ تا ۶۰ نفر متقاضی شناسنامه هستند.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، بررسی روستاهای مختلف شهر نیمروز نشان از تعداد بسیاری بی هویت دارد که نه ایرانی بودنشان تأیید شده است و نه افغانی بودن آن‌ها.

 

یکی از اهالی نیمروز در گفتگو با خبرنگار اس.بی پرس از روند تایید تابعیت گلایه دارد و می‌گوید: امروز شناسنامه‌دار شدن به شرط پول است و اگر من هم پولدار باشم همین الان با یک تماس می‌توانم شناسنامه‌ام را تا هفته آینده دریافت کنم و آنان که پول ندارند به حق خود نخواهند رسید.

 

 

طی پیگیری خبرنگار ما اگرچه فرماندار زابل گفت: جلسات شورای تأمین برای تعیین تکلیف بی شناسنامه‌ها برگزاری می‌شود؛ اما معاون فرماندار نیمروز از لغو برگزاری جلسات شورای تأمین به دلیل شرایط خاص انتخابات خبر می‌دهد.

 

شعیبی، معاون فرماندار نیمروز در توضیح اقدامات انجام شده برای تعیین تکلیف بی شناسنامه‌های نیمروز گفت: کل استان سیستان و بلوچستان مرزی است و مباحث بی شناسنامه‌ها مطرح می‌باشد و فرماندار به تنهایی تصمیم گیر برای فاقدین شناسنامه نمی‌باشد بلکه دستگاه‌های دیگر نیز دخالت دارند.

 

معاون فرماندار نیمروز با اشاره به اینکه با اجرائ طرح شهید ارجمندی روستا به روستا عده زیادی شناسنامه دار شدند، گفت: در فرمانداری نیمروز حدود ۵۰ تا ۶۰ نفر متقاضی شناسنامه هستند و از آنجا که بحث احراز تابعیت بحث جدی می‌باشد، به دلیل مباحث امنیتی، دستگاه امر خیلی ریز وارد جزئیات می‌شود.

 

معاون فرماندار نیمروز گفت: جلسات شورای تأمین در سال جاری بدلیل انتخابات با تأخیر برگزار شده است ولی در هفته‌های آتی جلسات شورای تأمین برگزار خواهد شد.

 

معاون فرماندار نیمروز در پاسخ به سؤال خبرنگار ما درخصوص اینکه مردم هزینه انجام برخی مراحل را ندارند گفت: به هرحال پرونده‌های که تکمیل باشد در شورای تأمین تعیین تکلیف خواهد شد و پرونده باید همراه با مستندات باشد وگرنه در جلسه شورای تأمین رد تابعیت می‌شود.
 

 

گزارش از علیرضا شیخ زاده مودب

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha