خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10881
۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۰:۰۲
مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان:

کرونا بعد از حمل و نقل بیشترین خسارت را به گردشگری وارد کرد/ لغو رویدادها و سفرها مهم ترین آسیب به صنعت توریست سیستان و بلوچستان

کرونا بعد از حمل و نقل بیشترین خسارت را به گردشگری وارد کرد/ لغو رویدادها و سفرها مهم ترین آسیب به صنعت توریست سیستان و بلوچستان
علیرضا جلالزایی گفت: با شیوع کرونا بعد از صنعت حمل و نقل دریایی، زمینی، ریلی و هوایی، صنعت گردشگری بیشترین میزان خسارت را داشته است.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا جلالزایی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان بیان کرد: با شیوع کرونا بعد از صنعت حمل و نقل دریایی، زمینی، ریلی و هوایی، صنعت گردشگری بیشترین میزان خسارت را داشته است.

 

وی ادامه داد: بسیاری از گردشگران سفرهای خود را به سیستان و بلوچستان لغو کردند و خیلی از صنعتگران صنایع دستی استان نتوانستند در نمایشگاه های صنایع دستی شرکت کنند.


این مقام مسئول تصریح کرد: بسیاری از پیمانکارانی که در عرصه های مختلف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کار می کردند با شیوع کرونا نتوانستند کارهای خویش را در موعد مقرر ارائه دهند که سبب بروز خسارت های زیادی شده است.


مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای شیوع کرونا در کشور، ۲ رویداد بزرگ گردشگری در سیستان و بلوچستان لغو شد که یکی از آن ها، اولین همایش گردشگری ساحل نشینان کشور با محوریت سیستان و بلوچستان و با حضور هفت استان ساحلی کشور، سیستان و بلوچستان، گیلان، مازندران، گلستان، هرمزگان، بوشهر و خوزستان بود.


جلالزایی تصریح کرد: این رویداد قرار بود اسفندماه سال ۹۸ برگزار شود که به دلیل بیماری کرونا لغو و مقرر شد زمستان امسال برگزار شود که باز هم به دلیل کرونا این کار انجام نشد، البته پیگیری ها برای برگزاری آن در حال انجام بوده و جزو هفت رویداد گردشگری کشور ثبت شده است.


وی ادامه داد: اولین اجلاس گردشگری وزرای کشورهای حاشیه اقیانوس هند با حضور ۲۰ کشور از جمله  مالزی، هند، اندونزی نیز قرار بود در چابهار برگزار شود، اما این دستاورد خوب به دلیل کرونا لغو شد.


این مقام مسئول تصریح کرد: از آغاز شیوع کرونا تا پایان دی ماه سال گذشته کرونا به تاسیسات گردشگری سیستان و بلوچستان ۱۴۴میلیارد تومان خسارت زد.


مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان افزود: این میزان خسارت شامل تاسیسات گردشگری که خوداظهاری نداشته و میزان خسارت را به ما اعلام نکرده اند نمی شود، گردشگری یکی از حوزه هایی است که به واسطه کرونا بیشترین میزان خسارت را داشته است.


انتهای پیام/

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha