خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10892
۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۳:۳۹
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان:

طرح "نذر آب چهار" در سیستان و بلوچستان اجرا می‌شود

طرح "نذر آب چهار" در سیستان و بلوچستان اجرا می‌شود
میربهاء الدین گفت: طرح نذر آب چهار به منظور ارتقای سطح سلامت و رفع مشکلات زیستی خانوار‌های مناطق محروم درگیر خشکسالی در ا سیستان و بلوچستان اجرا می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا میربهاء الدین مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی برای کاهش آلام مردم دچار خشکسالی سیستان و بلوچستان در سال‌های اخیر در قالب طرح «نذر آب سه» طرح توزیع تانکر آب، سبد غذایی و اعزام کاروان‌های سلامت را به اجرا در آورده است.

 

وی ادامه داد: در کنار طرح نذر آب برنامه‌های متنوعی نظیر استقرار پزشکان متخصص استان‌های مختلف در قالب کاروان‌های سلامت، شناسایی بیماران نیازمند و انتقال بیماران به دیگر استان‌ها، توزیع بسته‌های بهداشتی، اجرای طرح‌های حمایت‌های روانی، برگزاری طرح سحر و آموزش بهداشتی درمانی انجام می‌شود.

 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: همچنین توزیع گالن‌های آب و کلرزنی و ضدعفونی مخازن ثابت مستقر در برخی روستا‌ها توسط کارشناسان بهداشت محیط اعزامی از استان‌ها در کاروان‌های سلامت اجرا می‌شود.

 

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده‌ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می‌کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.

 

این اهداف عبارت از تلاش برای تسکین آلام بشری، احترام به انسان‌ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت‌ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آن‌ها است.

 

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با سابقه‌ای بیش از ۹۰ سال در خدمت رسانی به مردم ایران و جهان، از بدو تاسیس خود تا به حال در مسیر اهداف انسان دوستانه و اصول هفتگانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر حرکت کرده است.

 

سیستان و بلوچستان به دلیل بروز خشکسالی افزون بر ۲۰ سال و وزش باد‌های موسمی ۱۲۰ روزه و مونسون (باد‌هایی که شبیه به نسیم دریا بوده، اما سرعت وزش در آن‌ها شدیدتر و هماهنگ‌تر است و در زمان‌های خاصی از سال نیز جریان دارند) در دریای عمان و سواحل چابهار همواره با باد‌ها و توفان‌های شدید و گرد و غبار روبه رو است که گاه سبب کاهش دید و آلودگی هوا بیشتر از ۲۰ برابر حد استاندارد می‌شود.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha