خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10901
۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۰:۰۳

خیران ساخت ۲۰ مدرسه در سیستان و بلوچستان را تقبل کردند

خیران ساخت ۲۰ مدرسه در سیستان و بلوچستان را تقبل کردند
مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: بنیاد خیریه دست‌های مهربان ساخت ۲۰ مدرسه در نقاط مختلف استان را برای بهره‌مندی دانش آموزان از فضای آموزشی استاندارد تقبل کرد.

به گزارش اس.بی پرس، رضا سرحدی نیا مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان به افزایش مشارکت خیران در نهضت مدرسه سازی در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: آورده خیران در سال ۹۲ یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان بود که در سال ۹۹ این رقم به ۱۸۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

 

وی ادامه داد: از مجموع کلاس‌های ساخته شده در استان یک‌هزار و ۷۲۱ کلاس کاملا دولتی، یک‌هزار و ۶۸۵ کلاس کاملا مردمی و ۲هزار و ۱۳۵ کلاس درس نیز به صورت مشارکتی ساخته و تحویل آموزش و پرورش شده است.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: هم‌اینک ۴۴۳ مدرسه با ۲۷۰ هزار متر مربع زیربنا در این استان پهناور به همت خیران و این اداره‌کل در دست ساخت است.

 

وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان با توجه به نرخ بالای موالید و جذب بازماندگان از تحصیل همچنان با وجود همه اقدامات مطلوب انجام گرفته در مدرسه سازی به پنج هزار کلاس درس جدید نیاز دارد.

 

سرحدی نیا اظهارداشت: از مجموع ۱۸ هزار و ۹۵۴ کلاس درس در سیستان و بلوچستان، ۱۰ هزار و ۵۲۸ کلاس درس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی است.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha