خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10903
۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۳:۱۸

نخستین بخش ویژه فوق تخصصی قلب کودکان در سیستان و بلوچستان فعال شد

نخستین بخش ویژه فوق تخصصی قلب کودکان در سیستان و بلوچستان فعال شد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: نخستین بخش ویژه فوق تخصصی قلب کودکان سیستان و بلوچستان در ساختمان شهید حاج قاسم سلیمانی بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان راه‌اندازی شد.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر سید محمد هاشمی شهری اظهار داشت: با افتتاح رسمی ساختمان شهید حاج قاسم سلیمانی در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) فضای مورد نیاز برای راه‌اندازی اولین بخش ویژه فوق تخصصی قلب کودکان فراهم شد و این بخش با ظرفیت ۱۴ تخت شروع بکار کرد.


وی ادامه داد: یکی از پزشکان فوق تخصص قلب کودکان و کادر پرستاری با تجربه و با انگیزه  در این مرکز وجود دارند که مهمترین سرمایه دانشگاه در حوزه خدمات قلب کودکان محسوب می‌شود که با تامین فضای استاندارد و امکانات بروز و تخصصی در ساختمان شماره ۲ بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) شرایط خدمت به این گروه از بیماران تا حدود زیادی بهبود یافته است.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: این بخش فوق تخصصی مجهز به سامانه ها و تجهیزات متعدد تشخیصی و درمانی از قبیل اکوکاردیوگرافی، مانیتورهای سانترال و الکتروشوک بوده که برای خرید و راه‌اندازی آنها بیش از ۱۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.


وی تصریح کرد: پیش از این بخش مجزایی در سیستان و بلوچستان برای درمان قلب کودکان وجود نداشت و درمان کودکان در بخشهای عمومی و یا بخش قلب بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) انجام می‌شد.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha