خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10907
۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۳:۵۰

برخورد قاطع پلیس با مخدوش کنندگان پلاک خودروها

برخورد قاطع پلیس با مخدوش کنندگان پلاک خودروها
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی سیستان و بلوچستان از برخوردقاطع پلیس با مخدوش کنندگان پلاک خودروها خبر داد.

به گزارش اس.بی پرسف علی نام درست اظهار کرد: پلاک مهمترین مشخصه شناسایی وسیله نقلیه ،مالک و ثبت تخلفات است که ضوابط مرتبط باآن در قانون مجازات اسلامی ،آیین نامه راهـور وجداول تخلفات رانندگی تعیین شده است.

 

وی افزود: برخی از رانندگان متخلف و هنجار شکن برای دور زدن قانون و فرار از مجازات تعیین شده اقدام به دستکاری در ارقام و اعداد فک پلاک مخدوش نمودن استفاده از پلاک سایر وسایل نقلیه به صورت غیر مجاز کرده اند.

 

این مقام مسئول ادامه داد: طبق ماده 720قانون مجازات اسلامی و ماده یک آیین نامه راهنمایی رانندگی مصوب سال 1384 و ماده 21 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب سال 1389مجلس شورای اسلامی پلیس موظف به برخورد با این گونه تخلفات و جرائم است.

 

رئیس پلیس راهور استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: علاوه بر اعمال جریمه و توقیف ، با توجه به اینکه هر گونه دست کاری پلاک وسیله نقلیه جرم محسوب می شود، لذا مخدوش کنندگان پلاک خودروها به مراجع قضایی نیز معرفی می شوند و دادگاه می تواند از6ماه تا یک سال مجازات حبس تعیین کند.

 

نام درست خاطرنشان کرد: هدف پلیس اجرای قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی ،توسعه انضباط ترافیکی پایدار و برخورد هدفمند و موثر با تخلفات رانندگی و پیشگیری از سایر جرائم مرتبط است.

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد