خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10908
۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۳:۵۵
در راستای فرمایشات رهبری صورت گرفت؛

انهدام باند تهیه و توزیع داروهای قاچاق در جنوب شرق کشور/ از انتقال ۳ تن مواد مخدر به عمق کشور جلوگیری شد

انهدام باند تهیه و توزیع داروهای قاچاق در جنوب شرق کشور/ از انتقال ۳ تن مواد مخدر به عمق کشور جلوگیری شد
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از انهدام باند تهیه و توزیع داروی قاچاق و دستگیری ۲ قاچاقچی در عملیات انتظامی ماموران پلیس امنیت اقتصادی و کشف بیش از سه تن مواد مخدر در جنوب شرق کشور خبر داد.

 به گزارش اس.بی پرس، سردار احمد طاهری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: در اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز، یک باند قاچاق دارو در مرکز استان شناسایی شد و دستگیری اعضای آن در دستورکار پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت.


وی افزود: پس از پیگیری ها مشخص شد که تعدادی افراد سودجو محموله سنگینی از دارو را از مرکز کشور و در یکی از استان ها تهیه و به صورت غیر قانونی و غیر مجاز در حال انتقال آن با یک دستگاه کامیون به مرکز شهر زاهدان هستند و قصد دارند آن را از طریق مرز به یکی از کشورهای همجوار قاچاق کنند.

 

طاهری اضافه کرد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان با هماهنگی قضایی به محل تردد و توقف کامیون حامل بار دارو در یکی از مناطق شهر زاهدان اعزام و موفق شدند ضمن توقیف خودرو در بازرسی از آن مقدار ۵۱۱ هزار و ۱۴۷ عدد انواع قرص، ۴۴ هزار و ۸۲۲ عدد آمپول، ۲ هزار ۶۱۷ پماد، ۴۰ اسپری تنفسی و ۳۵۰ شیاف فاقد هر گونه مجوز قانونی کشف شد .

 

وی گفت: ارزش ریالی این محموله برابر اعلام کارشناسان ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برآورده شده است، در این عملیات ۲ قاچاقچی دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.


 
از انتقال ۳ تن مواد مخدر به عمق کشور جلوگیری شد

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از درگیری پلیس با اعضای مسلح یک باند قاچاق مواد مخدر در شهرستان های خاش و ایرانشهر نیز خبر داد و گفت: در این درگیری مسلحانه از انتقال بالغ بر ۳ تن و ۳۰۰ کیلو گرم مواد افیونی به عمق کشور جلوگیری شد.

 

وی افزود: شب گذشته قاچاقچیان با استفاده از ۳ دستگاه خودروی تویوتا، پژو پارس و یک دستگاه سواری ۴۰۵ در محور "خاش به ایرانشهر" مشاهده شدند که با دیدن ماموران قصد فرار از محل را داشتند و اقدام به تیراندازی کردند.

 

طاهری گفت: در این درگیری سنگین مسلحانه پلیس با سوداگران مرگ، آن ها با رها کردن خودروی حامل مواد مخدر به مناطق صعب العبور متواری شدند، در این عملیات ضمن حریق خودروی وانت تویوتا حامل مواد مخدر ۳ تن مواد مخدر از نوع سوخته تریاک که در گالن های پلاستیکی جاساز و منجر به حریق شده بود به همراه ۲۰۰ کیلو گرم تریاک کشف و از انتقال آن به عمق کشور جلوگیری شد.

 

وی اضافه کرد: در عملیاتی دیگر در شهرستان های «ایرانشهر و چابهار» ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر طی تعقیب و گریز مسلحانه ضمن توقیف یک دستگاه ایسوزو و یک دستگاه خودروی سمند قاچاقچیان مقدار ۱۱۲ کیلو و ۴۷۰ گرم تریاک و ۶۲ کیلو گرم حشیش از خودرو قاچاقچیان و محل دپو آنان کشف کردند.

 

انتهای پیام/

 

منبع : dana.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

امیرعبداللهیان در توییتر مطرح کرد؛

ایران همواره به احترام پاسخ متقابل می‌دهد

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل