خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10923
۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۰:۴۸
استاندار سیستان و بلوچستان:

گرمخانه زاهدان آماده افتتاح است

گرمخانه زاهدان آماده افتتاح است
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: فاز نخست پروژه گرمخانه زاهدان به منظور ساماندهی و توانمندسازی معتادین متجاهر آماده بهره‌برداری شده است.

به گزارش اس.بی پرس، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان به همراه دادستان عمومی و انقلاب زاهدان در بازدید از فاز نخست پروژه گرمخانه زاهدان گفت: این گرمخانه در زمینی به مساحت ۲هزار ۴۲۵مترمربع بنا با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال ساخته شده است.

 

وی گفت: مالکیت این بنا مربوط به شهرداری زاهدان بوده که بر اساس قرارداد بین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و شهرداری، بهره‌برداری آن برای ساماندهی و توانمندسازی معتادین متجاهر به این شورا واگذار شده است.

 

استاندار سیستان و بلوچستان ضمن تشکر از دادستان عمومی انقلاب مرکز استان و بخش‌های مختلف دولتی، خصوصی و سمن‌ها که در احداث و بهره‌برداری این پروژه مشارکت داشته‌اند بیان کرد: فاز نخست این طرح طی روز‌های آینده به بهره‌برداری می‌رسد که هزینه جاری آن توسط شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان پرداخت و بقیه امور آن با مشارکت سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه‌های متولی انجام می‌شود.

 

وی ادامه داد: نگاه ما به این مجموعه‌ها باید نگاه پیوسته باشد و مباحث درمان، آموزش و تولید و اشتغال را با هم ببینیم و با همکاری و همیاری همه دستگاه‌های اجرایی این زنجیره را تکمیل و آن را در دستور کار قرار دهیم.

 

موهبتی افزود: مجموعه این اقدامات که با هدف نجات جان یک انسان صورت می‌گیرد، بنابر آیات قرآن به مثابه نجات جان همه انسان‌ها است و علاوه بر این، آثار مثبت روانی جمع‌آوری معتادان از سطح شهر و ساماندهی معتادان در کاهش آمار سرقت‌ها و در زیبایی چهره شهر موثر است.

 

لازم به ذکر است مرکز نگهداری و ترک اعتیاد معتادین متجاهر در محل گرمخانه قبلی شهرداری زاهدان با همکاری شهرداری و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ساخته شده و این مرکز در سوله‌ای به مساحت ۸۹۰ مترمربع با امکانات مورد نیاز در دو بخش مردان و زنان با ظرفیت ۳۰۰ نفر که هم‌اینک با توجه به شرایط وجود کرونا به ۱۵۰ نفر می‌تواند خدمات ارائه دهد.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

امیرعبداللهیان در توییتر مطرح کرد؛

ایران همواره به احترام پاسخ متقابل می‌دهد

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل