خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10924
۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۰:۵۴

۸۰ درصد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان مجازی است

۸۰ درصد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان مجازی است
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: با شیوع ویروس کرونا۸۰ درصد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان به صورت مجازی انجام می شود.

به گزارش اس.بی پرس، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: با شیوع ویروس کرونا، ۴۰ درصد آموزش‌ها از طریق شبکه‌های اجتماعی و بقیه از طریق پرتال رسمی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور انجام می‌شود.

 

وی گفت: شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، بخش‌های مختلف اقتصاد، آموزش، ورزش و بسیاری از فعالیت‌ها را با چالش مواجه کرد و سبک زندگی افراد را نیز تغییر داد.

 

وی گفت: وضعیت فعلی سیستان و بلوچستان و کشور نیز محدودیت‌هایی را برای تمامی حوزه‌ها ایجاد کرده است.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان با بیان اینکه دنیا به سمت آموزش‌های مجازی پیش می‌رود، افزود: در حوزه مهارت آموزی محدودیت‌هایی برای آموزش‌های مجازی وجود دارد، زیرا وقتی فرد وارد محیط واقعی می‌شود باید ابزار به دست گیرد و نمی‌توان همه کار‌ها را از طریق آموزش مجازی انجام داد، اما تلاش کردیم فعالیت‌های خود را متوقف نکنیم.

 

وی بیان کرد: مرکزی به عنوان آموزش‌های کسب و کار راه‌اندازی شد تا بستری در اختیار مراکز قرار داده شود که بتوانند آموزش‌های تئوری را از این طریق انجام دهند.

 

اولیایی گفت: ظرفیت حضور در کارگاه‌ها نیز کاهش یافته و با نیمی از کارآموزان بخش عملی کارگاه‌ها هدایت می‌شود.

 

وی افزود: تولید فیلم‌های آموزشی در برنامه‌های فنی و حرفه‌ای توسعه یافته و نزدیک به یکهزارو ۷۰۰ فیلم آموزشی در سامانه skill.ir در این چند ماه در کل کشور تهیه و بارگزاری شده است.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان اظهارداشت: در هیچ کجای دنیا بخش دولتی نمی‌تواند نیاز‌های واقعی بازار کار را احصا کند بلکه نیاز به حلقه‌هایی وجود دارد که واسطه بین بازار کار و بخش آموزش دهنده باشد و این حلقه‌ها شامل انجمن‌ها، تشکل‌ها و اتاق‌ها هستند.

 

وی بیان کرد: برای این منظور نیاز به چهار گروه مرجع اتاق بازرگانی، اصناف، صنعت، معدن و تجارت و تعاون وجود دارد که می‌توانند نیاز بازار کار را در اختیار اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای قرار دهند.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد