خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10928
۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۳:۱۵

۵٠ بانوی ایرانشهر در قالب گروه‌های همیار خودکفا شدند

۵٠ بانوی ایرانشهر در قالب گروه‌های همیار خودکفا شدند
رییس اداره بهزیستی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۵۰ بانوی خود سرپرست خانوار در این شهرستان در قالب۶ گروه همیار به خودکفایی رسیدند.

به گزارش اس.بی پرس، خاطره بامری روز پنجشنبه با بیان اینکه گروه‌های همیار عمده‌ترین راهکار توانمندسازی زنان سرپرست خانوار است اظهارداشت: این گروه‌ها متشکل از زنان و دختران سرپرست خانوار هستند که در زمینه‌های مختلف به فعالیت و تولید می‌پردازند.

 

وی بیان کرد: هم‌اینک زنان و دختران سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی در قالب گروه‌های همیار در رشته‌های خیاطی، سوزن دوزی، پخت نان، کشاورزی و صنایع دستی مشغول به فعالیت هستند.

 

رییس اداره بهزیستی ایرانشهر با بیان اینکه تا کنون افزون‌بر ٩٧٠ میلیون ریال به گروه‌های همیار تسهیلات پرداخت شده گفت: گروه همیار طرحی است که در قالب آن زنان سرپرست خانوار و یا دختران خودسرپرست با حمایت مالی بهزیستی گروه‌های هفت نفره تشکیل می‌دهند و با دریافت کمک بلاعوض بهزیستی اقدام به راه‌اندازی مشاغل مختلف خانگی و صنعتی می‌کنند.

 

وی زنان سرپرست خانوار، سالمندان و معلولان را جامعه هدف بهزیستی دانست و افزود: مهمترین رویکرد برنامه‌های سازمان بهزیستی در شهرستان ایرانشهر ارائه خدمات توانمندسازی و توان بخشی بوده و پایدارسازی کسب و کارهای خرد جامعه هدف نیز در دستور کار قرار دارد.

 

بامری ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان را در سال جهش تولید از دغدغه‌های اصلی بهزیستی ایرانشهر ذکر کرد و اظهارداشت: به همین منظور برنامه‌ها به همین منظور برنامه‌های متنوع فرهنگی، اجتماعی و آموزشی به جامعه هدف ارائه می‌شود و تقویت مهارت‌های فنی و بازتوانی آنها مدنظر قرار دارد.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha