خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10933
۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۸:۲۳

برگزاری مراسم تحلیف شوراهای اسلامی روستاهای بخش جزینک شهرستان زهک (تصاویر)

برگزاری مراسم تحلیف شوراهای اسلامی روستاهای بخش جزینک شهرستان زهک (تصاویر)
مراسم تحلیف شوراهای اسلامی روستاهای بخش جزینک در محل مسجد جامع صاحب الزمان شهر جزینک با رعایت کامل شیوه نامه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، صبح امروز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۰/۵/۱۴ این مراسم با حضور بخشدار جزینک و مدیران سطح بخش و اعضای منتخب شورا اسلامی برگزار شد.

 

در ابتدا این جلسه آقای موسوی، ریاست محترم شورای بخش در دوره پنجم در مورد عملکرد نظام در طول انقلاب مواردی را عنوان کرد و در پایان از زحمات مهندس شیخی بخشدار جزینک که با روحیه جهادی و انقلابی، پیگیر امور و پیشرفت منطقه بودند، تقدیر و تشکر نمودند.

 

در ادامه مهندس شیخی بخشدار بخش جزینک اظهار کرد: انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در سطح بخش با تلاش هیات‌های نظارت و اجرائی و حضور مؤثر مردم برگزار شد و از همه عوامل که روزها و ماه‌ها قبل از انتخابات در شرایط کرونایی برای این رویداد مهم زحمت کشیدند، قدردانی خواهد شد.

 

 

بخشدار بخش جزینک از اعضای منتخب به خاطر احساس مسئولیت و نام نویسی در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا قدردانی کرد و گفت: با وجود اینکه عضویت در شورا زحمات زیادی دارد اما منتخبان با احساس مسئولیت و در راستای لبیک به دعوت مقام معظم رهبری مشارکت کردند.

 

وی اظهار کرد: امروز اعضای منتخب سوگند یاد می‌کنند که امانتدار رأی مردم باشند و در راستای پیشرفت و تعالی امور گام بردارند و با پاکدستی نماینده شایسته‌ای برای موکلین خود در روستاها باشند.

 

آقای شیخی ظهار داشت: پست‌ها و مناصب زودگذر هستند و لازم است افراد همیشه در روز انتصاب به فکر تودیع خود باشند و مهم این است که در صف خدمتگزاران باشیم نه اینکه در کجای صف خدمت واقع شده‌ایم بنابراین باید در فعالیت‌های خود اخلاص و صداقت را سرلوحه قرار دهیم.

 

 

وی افزود: شوراهای برای روستاها و توسعه این مناطق می‌توانند بسیار مفید واقع شوند به شرطی که اهالی روستا و اعضای شورا با هم وحدت و همدلی داشته باشند و سعی نکنند که شورا را به محل نزاع و اختلاف تبدیل کنند و هیچکس نباید عامل تفرقه در روستا شود.

 

شیخی در ادامه سخنان خود اعضای شوراهای روستا در بخش جزینک را از ورود به مناقشات سیاسی بر حذر داشت و تأکید کرد: که همهٔ فکر و ذکر منتخبان باید بر روی توسعه و رفع امور روستاها متمرکز شود و از همه داشته‌ها نیز صیانت کنند.

 

وی تأکید کرد: صیانت از آب‌وخاک در همه روستاهای بخش بسیار مهم است و منتخبان شوراها باید درزمینهٔ حفظ اکوسیستم، منابع آبی و دفع پسماندها برنامه‌ریزی کنند.

 

 

وی افزود: دهیاران رکن رکین هر روستا در مناسبات و تعامل با مسئولان سطح بخش هستند و لازم است در راستای تعالی و رشد روستاها کار کنند و این‌گونه نباشد که دهیاری شغل دوم و سوم آن‌ها باشد.

 

وی همچنین سکونت در روستا و استفاده از افراد تحصیل‌کرده برای دهیاری‌ها را یک ضرورت عنوان کرد زیرا به گفته او، تجربه ثابت کرده که هر روستایی که دهیار فعال و ساکن در محل داشته است، امور با نحو شایسته‌تری پیش رفته است.

 

لازم به ذکر است بخش جزینک، ۳۸ روستا دارد که طبق سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵، داری جمعیتی افزون بر ۹ هزار و ۸۸۸ نفر است. از این تعداد روستا، ۲۹ روستا دارای شورا یک روستا بدون شورا ولی دارای دهیاری که زیر نظر شورای بخش است و ۸ روستای باقیمانده بدون شورا و دهیاری است.
 

 

گزارش از زهرا ابراهیمی کوهی خبرنگار اس.بی پرس در زهک

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

امیرعبداللهیان در توییتر مطرح کرد؛

ایران همواره به احترام پاسخ متقابل می‌دهد

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل