خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10962
۱۴۰۰/۰۵/۱۶ - ۱۴:۲۵
رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان:

پیشگیری اولویت اصلی مقابله با خشنوت علیه زنان است

پیشگیری اولویت اصلی مقابله با خشنوت علیه زنان است
رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: در رابطه با موضوع خشونت علیه زنان مساله دارای اهمیت و اولویت پیشگیری بوده و تا زمانی که به این مهم نپردازیم نمی‌توانیم نتیجه کافی را ببینیم.

به گزارش اس.بی پرس، حجت الاسلام علی مصطفوی‌نیا روز شنبه در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم سیستان و بلوچستان اظهارداشت: ما با این پدیده در دادخواست‌های حقوقی و شکایت‌های که وجود دارد مواجه‌ایم که  فرزندان زنانی که علیه آنان خشونت می‌شود چه گرفتاری‌هایی در جامعه دارند.

 

وی افزود: ما در درجه اول باید انرژی، هدف و توانمندی‌مان را برای پیشگیری از خشونت قرار دهیم و پیشنهادها و برنامه‌هایی برای این موضوع به صورت مشخص بیان و تعیین کنیم.

 

رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: ما باید جلوی خشونت علیه زنان را بگیریم به نظر می‌رسد که برای پیشگیری از این خشونت علیه زنان اولین راهکار محله محور بوده  بلاخره این آقا و خانمی که در یک محله زندگی کردند بزرگی و طایفه‌ای دارند که از این ظرفیت خیلی کم استفاده شده است.

 

وی  ادامه داد: در راستای رویکرد محله محور بودن در پرونده‌های طلاق به دوستان سفارش کردیم و تاکید قانون‌گذار است که به داور ارجاع شود همچنین در طلاق‌های توافقی به بهزیستی مراجعه کنند چون اگر مشاوره گرفتیم و کار به جاهای باریک کشیده نشود خسارت کمتر خواهد بود.

 

حجت الاسلام مصطفوی‌نیا تاکید کرد: ما اگر برای پیشگیری محله‌محور و طایفه‌محور باشیم خیلی موثر و کمک ‌کننده در حل مشکلات خشونت علیه زنان خواهد کرد ولی وقتی که موضوع را رها کنیم خسارت و آسیب خواهد بود.

 

وی بیان کرد: موضوع دیگری که در پیشگیری از خشونت علیه زنان دارای تاثیر بوده بحث ثبت ازدواج‌هاست زیرا تعداد زیادی پرونده داریم که بعد از مدت‌ها اقدام به ثبت واقعی طلاق و ازدواج می‌کنند این یعنی چی ؟ بالاخره ما در یک مملکت زندگی می‌کنیم که قانون در رابطه با این مساله اعلام موضوع کرده است.

 

رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از پیشگیری‌های خشونت علیه زنان این است که شخصی که این خشونت را انجام می‌دهد در هر جایگاه و رتبه‌ای که قرار دارد در اداره و جایگاهش از نظر دیگران منفور باشد در این صورت موضوع پیشگیری بسیار موفق خواهد بود.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد