خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10967
۱۴۰۰/۰۵/۱۶ - ۲۱:۵۱

کسب مدال طلای کاراته توسط سجاد گنج زاده در المپیک توکیو ۲۰۲۰

کسب مدال طلای کاراته توسط سجاد گنج زاده در المپیک توکیو ۲۰۲۰
سجاد گنج زاده سنگین وزن کاراته ایران با شکست حریفی از عربستان در تاتامی المپیک توکیو نخستین مدال تاریخی کشورمان در این رشته را کسب کرد.

به گزارش اس.بی پرس، در فینال رقابت‌های کاراته بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، سجاد گنج زاده در وزن به اضافه ۷۵ کیلوگرم به مصاف «طارق حمدی» از عربستان رفت.

 

در این مرحله گنج زاده موفق شد این حریف خود را شکست دهد و مدال تاریخی طلای المپیک را کسب کند. گنج زاده درحالی پا به این رقابت‌ها گذاشت که از ناحیه دست چپ آسیب دیده بود.گنج زاده در نیمه نهایی با «آکتاش اوگور» از ترکیه بعد از کسب نتیجه تساوی ۲ - ۲ در امتیاز سِنشو (کسب اولین امتیاز در مسابقه) شکست داد و راهی فینال شد.

 

در این مرحله گنج زاده در شرایطی که ۴ بر ۱ از نماینده عربستان عقب بود به علت ضربه سنگین وارده از طرف حریف، و پس از مشورت داوران با یکدیگر ضربه را غیرمجاز دانسته و حکم به قهرمانی نماینده ایران دادند تا مدال تاریخی طلای المپیک را کسب کند.

 

همچنین حمیده عباسعلی در وزن به اضافه ۶۱ کیلوگرم مسابقات کاراته المپیک توکیو در آخرین مسابقه گروهی خود با «لی گانگ» از چین مبارزه کرد.

 

او در این مسابقه با نتیجه هشت بر چهار شکست خورد و از صعود به نیمه نهایی المپیک بازماند. این کاراته کای ایران در این مسابقه با خونریزی لثه و مصدومیت زانو روبرو شد.

 

انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد