خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10969
۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۰۹:۵۳

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم
۱۷ مرداد، بهار خبر و اطلاع‌رسانی است در این ایام خجسته، نام و یاد شهید صارمی، چون دم مسیحایی، کالبد جریان خبر و خبرنگاران را جانی تازه می‌بخشد و طبیعت پژمرده آن را طراوت می‌دهد.

به گزارش اس.بی پرس، خبرنگار فردی است که به نمایندگی از مردم، برای اطلاع‌رسانی سالم و بیان حقایق، عملکرد و رفتار تمام افراد جامعه به ویژه مسئولان و صاحب منصبان را زیر ذره‌بین قرار داده و به نقد و موشکافی آن می‌پردازد، تا با شناخت نقاط ضعف و قوت به پیشبرد اهداف ملی و مردمی منتهی شود.

 

روز خبرنگار، روزی است که گویی قلم، این مقدس‌ترین عامل سوگند آسمانی که قرآن به آن قسم یاد کرده است - نون و القلم ومایسطرون- بار دیگر به مظهر درخششی تبدیل شده که حکایت‌گر زندگی تابناک رهپویانی می‌شود که همواره با قلم پیوندی جاودانه بسته‌اند.


در رسانه‌ای بودن عصر کنونی بحث و تردیدی وجود ندارد و بازیگران اصلی تحولات در این عصر همانا رسانه‌ها هستند، روز خبرنگار بهانه‌ای برای گردهم آمدن، تفاهم، همدلی، اتحاد، رفع معایب و انتقال مفاهیم و تجربه‌هاست. همچنین، روز تجلیل از یک شخص نیست بلکه روز پاسداشت از یک شخصیت، ارزش، آرمان و هدف است.

 

هفدهم مردادماه که به مناسبت به شهادت رسیدن شهیدمحمود صارمی مسئول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در مزارشریف افغانستان، به نام روز خبرنگار نام‌گذاری شده است؛ فرصت مناسبی برای گرامیداشت تلاش‌های افرادی است که صادقانه و در کمال آزادگی و حرّیت در کسوت خبرنگاری، در خط مقدم اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی، وقایع و رویدادها را به نگارش در می‌آورند و در جهت روشنگری افکار عمومی همت می‌گمارند.

 

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند.

 

همچنین به بهانه روز خبرنگار یادی کنیم از حاج محسن خزایی، شهید مدافع حرم از سرزمین دلاوران؛ سیستان و بلوچستان که از خبرنگاران با سابقه صدا و سیمای جمهوری اسلامی بود وی اواخر عمر دنیایی خود را برای پوشش خبری از جنگ سوریه در این منطقه گذراند و در پایان حین تهیه گزارش در حلب به شهادت رسید.

 

یاد شهدا گرامی و روح پرفتوحشان شاد.

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha

اخبار