خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10971
۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۱۰:۰۶

سند مالکیت برای۶۹۲ هکتار از اراضی دولتی زاهدان پس از ۱۴ سال صادر شد

سند مالکیت برای۶۹۲ هکتار از اراضی دولتی زاهدان پس از ۱۴ سال صادر شد
معاون املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از صدور سند مالکیت افزون‌بر ۶۹۲ هکتار از اراضی واقع در حریم شهر زاهدان پس از ۱۴ سال بنام دولت در مرداد امسال خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، مرتضی مقدسی معاون املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: این اقدام با تلاش و پیگیری مستمر اداره املاک، بانک زمین و حفاظت از اراضی حوزه معاونت املاک و حقوقی این اداره اجرایی شد.

 

وی ادامه داد: پس از ۱۴ سال از تحویل اراضی ملی از اداره‌کل منابع طبیعی استان سند مالکیت افزون‌بر ۶۹۲ هکتار زمین از مرتع لار جنوبی واقع در حریم شهر زاهدان (حدفاصل فرودگاه تا پلیس راه زاهدان میرجاوه) به نام دولت با نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن صادر و تحویل این اداره‌کل شد.

 

معاون املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: از آنجایی که تثبیت مالکیت دولت بر روی اراضی ملی به منظور حفظ و حراست از انفال عمومی بوده تمام تلاش همکاران ما در این معاونت تحقق اهداف این حوزه است.

 

وی مستندسازی املاک و اراضی ملی را یکی از راهکار‌های حفاظت و صیانت از املاک دولتی عنوان کرد و افزود: براساس قانون جامع حدنگار نیز تکلیف ابلاغی سازمان ملی زمین و مسکن، اخذ سند تک برگ از اولویت‌های ابلاغی به این اداره‌کل بوده که در این راستا حداکثر تلاش خود را بکار برده‌ایم.

 

مقدسی خاطرنشان کرد:شفافیت امورثبتی، پیشگیری از جعل اسناد مالکیت و ارائه خدمات بهینه توام با سرعت، دقت و کیفیت به شهروندان از دیگر نتایج صدور این اسناد است.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha