خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10974
۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۱۲:۵۹
محمود رضا اکبری:

۷۰۰ انشعاب جدید برق در مناطق حاشیه نشین شهرستان چابهار نصب شد

۷۰۰ انشعاب جدید برق در مناطق حاشیه نشین شهرستان چابهار نصب شد
مدیر امور توزیع برق چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۷۰۰ انشعاب جدید و ۲۳ دستگاه تابلو کامپوزیت از ابتدای سالجاری تاکنون در مناطق حاشیه‌ نشین این شهرستان نصب شده است.

به گزارش اس.بی پرس، محمود رضا اکبری اظهارداشت: نصب یک‌هزار و ۲۳۰ انشعاب جدید، تعویض و اصلاح ۳۲۵ مورد انشعاب مشترک، جمع آوری ۲۷۰ انشعاب غیرمجاز به متراژ یک‌هزار و ۳۵۰ متر و کشف هفت دستگاه ماینر از جمله اقدامات مهم انجام شده از ابتدای سالجاری تاکنون در این شهرستان است.

 

وی یکی از مشکلات عمده امور برق چابهار را سرقت کابل و تجهیزات شبکه توزیع دانست و ادامه داد: ۲۱۱ مورد جابه جایی و وصل مجدد کابل سرویس مشترکان به دلیل سرقت‌های متعدد از جمله اقدامات و خسارت وارد شده به شبکه توزیع برق این امور است.

 

مدیر امور توزیع برق چابهار به اقدامات مهم انجام شده در حوزه مدیریت مصرف و گذر موفق از پیک تابستان اشاره کرد و افزود: بازدید منظم از صنوف و قطع برق مشترکین پرمصرف، پایش مستمر مصرف ادارات و قطع ۳۵ اداره پرمصرف از جمله اقدامات انجام شده توسط کارکنان این امور است.

 

وی خاطر نشان کرد: کارکنان امور توزیع برق چابهار با انجام اقدامات مناسب توانستند ۶ درصد تلفات برق این امور را نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش دهند.

 

اکبری اظهارداشت: با همکاری سه جانبه بنیاد مستضعفان، شرکت توانیر و شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان علاوه بر ارتقای شاخص‌های برق چابهار، ۱۵۰ روستای  این شهرستان و بخش پلان از برق مطمئن و پایدار بهره مند خواهند شد.

 

وی گفت: طی یک پروژه عملیاتی ۳.۵ کیلومتر شبکه روشنایی بلوار قدس، یک کیلومتر بلوار باهنر، ۱.۵ کیلومتر بلوار صیاد و یک کیلومتر بلوار شهید ریگی این شهرستان در حال احداث و اصلاح است.

 

مدیر امور توزیع برق چابهار  اظهارداشت: اعتبار در نظر گرفته شده برای اصلاح و احداث این میزان شبکه روشنایی حدود چهار میلیارد ریال است.

 

وی ادامه داد: یکی از مشکلات عمده امور برق چابهار سرقت کابل و تجهیزات شبکه توزیع برق بوده که علاوه بر خسارت به این  امور باعث مشکلات و نارضایتی شهروندان این منطقه شده است.

 

اکبری تصریح کرد: از جمله پروژه‌های مهم این امور که به جهت جلوگیری و کاهش سرقت تجهیزات شبکه در حال پیگیری و انجام بوده تبدیل شبکه های زمینی به هوایی است.

 

وی به پروژه جهادی روشنایی معابر محلات مرادآباد در اواخر سال گذشته اشاره کرد و افزود: نصب ۲۲ عدد لامپ ۷۰وات، ۲۶ عدد لامپ ۵۰ وات، ۱۲ عدد لامپ ۳۵ وات، نصب ۱۴ عدد ترانس ۷۰ وات، ۱۰ عدد ترانس ۵۰ وات، ۶ عدد ترانس ۳۵وات، نصب استارتر ۵۲ عدد، کنتاکتور۲ دستگاه، ساعت نجومی سه دستگاه، فتوسل ۱۳ عدد، کلمپ مشترکین ۴۴عدد، کابل ۱۰۰ متر، نصب کلاهک ۳۵ وات پنج دستگاه، کلاهک ۷۰ وات چهار دستگاه و دستک ۲۰ سانتی ۹عدد از جمله تجهیزات استفاده شده برای روشنایی این محله است.

 

مدیر امور توزیع برق چابهار خاطرنشان کرد: شهروندان گرامی که درخواست اعلام مشکل روشنایی معابر دارند می‌توانند از طریق اپلیکیشن «برق من» و همچنین سامانه هوشمند مراکز اتفاقات «هما» ۱۲۱ نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha