خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10980
۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۱۵:۲۱

۳.۵میلیارد مترمکعب آب از بارش‌های مونسون وارد سیستان و بلوچستان شد

۳.۵میلیارد مترمکعب آب از بارش‌های مونسون وارد سیستان و بلوچستان شد
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: برآورد می‌شود حجم آب حاصل از بارش‌های همرفتی و مونسون هند که در سه ماه اخیر در استان باریده حدود ۳.۵ میلیارد مترمکعب بوده است.

به گزارش اس.بی پرس، محسن حیدری اظهارکرد: بررسی‌های نشان می‌دهد که در سه ماه گذشته به ازای هر مترمربع از مساحت سیستان و بلوچستان ۱۹.۳ لیتر باران در استان باریده که اکثر قریب به اتفاق این بارش‌ها در منطقه بلوچستان رخ داده است.

 

وی افزود: بارش‌های همرفتی بهاره و تابستانه با وجود داشتن ریسک بالای بروز خسارت به محصولات کشاورزی، فرصت مناسبی برای تأمین آب آشامیدنی و کشاورزی است.

 

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: از ابتدای سال زراعی تا کنون ۳۴.۵ میلی‌متر باران در استان باریده که بیش‌از ۱۹ میلی‌متر آن در سه ماه اخیر دریافت شده است.

 

وی گفت: اگر در یک ماه و نیم باقی مانده تا پایان سال زراعی، بارش قابل توجهی در استان نداشته باشیم، امسال سومین استان کم باران سیستان و بلوچستان در نیم قرن اخیر خواهیم بود.

 

حیدری افزود: هم‌اینک سیستان و بلوچستان کم باران‌ترین استان کشور محسوب می‌شود و فاصله‌اش با استان کم باران بعدی یعنی کرمان معادل بیش‌از ۵۰ درصد بارش‌های دریافتی امسال استان است.

 

انتهای پیام/

 

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد