خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 10995
۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۱۱:۰۱

بهره برداری از ۸ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در شمال سیستان و بلوچستان تا پایان سال ۱۴۰۰

بهره برداری از ۸ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در شمال سیستان و بلوچستان تا پایان سال ۱۴۰۰
مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از بهره برداری ۸ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در محور‌های مواصلاتی حوزه استحفاظی این اداره کل تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، ایوب کرد مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی در فراهم کردن آسایش و رفاه بیشتر رانندگان و مسافران از طریق ارائه خدمات متمرکز و مناسب، دسترسی سریع کاربران جاده‌ای به خدمات مورد نیاز و کاهش میزان سوانح رانندگی و افزایش ضریب ایمنی جاده‌ها نقش بسزایی ایفا می‌نمایند.

 

وی فراهم شدن زمینه اشتغال ۱۰ نفر به طور متوسط در هر مجتمع و افزایش سرمایه گذاری در استان را از دیگر مزایای ایجاد مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی عنوان کرد و گفت: این مجتمع‌ها با دارا بودن کاربری‌های داخلی نظیر، رستوران، غرفه‌های تجاری، نمازخانه و سرویس بهداشتی به کاربران جاده‌ای خدمات ارائه می‌دهند.

 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به وسعت و فاصله زیاد بین مراکز جمعیتی استان تاکنون ۳۰ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در محدوده تحت پوشش این اداره کل راه اندازی شده است.

 

کرد با اشاره به اینکه مجتمع‌های قابل افتتاح در سالجاری در محور‌های مواصلاتی میرجاوه – زاهدان، زاهدان – خاش، زهک – زابل، زهک – جزینک – هامون و ایرانشهر اسکل آباد پیش بینی شده است اظهار داشت: با توجه به اینکه شاخص احداث مجتمع خدماتی رفاهی به ازای هر ۱۰۰۰ کیلومتر راه اصلی در استان ۶.۵ می‌باشد و از لحاظ تعداد مجتمع خدماتی رفاهی در رتبه ۱۰ کشوری می‌باشد، حمایت از راه اندازی این مجتمع‌ها در اولویت این اداره کل قرار دارد.

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha